tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Baja Poland - Kuba Piątek na podium
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Baja Poland - Kuba Piątek na podium

Autor: Informacja prasowa 2015.08.31, 14:01 Drukuj

Motocyklista Kuba Piątek zajął drugie miejsce w piątej rundzie Pucharu Polski. Dobrze podczas polskiej rundy eliminacji Pucharu Świata zaprezentowały się wszystkie załogi samochodowe Orlen Team. Na uwagę zasługuje start Kuby Przygońskiego, który w debiucie nawiązał walkę z najlepszymi kierowcami cross country.

Siódmą edycję rajdu Baja Poland pewnie wygrał żegnający się z rajdami terenowymi Krzysztof Hołowczyc. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Trzecie miejsce wywalczył szósty zawodnik tegorocznego Dakaru Holender Bernhard Ten Brinke.

~~~~~------~~~~~

Doświadczona załoga Orlen Team w składzie Marek Dąbrowski i Jacek Czachor wywalczyła dobre piąte miejsce, zdobywając cenne punkty w Pucharze Świata. Przed zawodnikami Orlen Team jeszcze jeden rajd w tym sezonie, długodystansowy Marocco Rally.

Dzisiejszy etap przejechaliśmy zgodnie z planem. Złapaliśmy właściwy rytm i płynnie pokonaliśmy całątrasę. Szanse na lepsze miejsce zaprzepaściliśmy wczoraj, kiedy modyfikowaliśmy ustawienia samochodu szukając optymalnego rozwiązania. Sąto jednak przedostanie zawody przed zbliżającym sięDakarem, dlatego sprawdzamy różne warianty. Kończymy zawody na dobrym piątym miejscu. Mamy delikatny niedosyt, bo różnice między zawodnikami nie były zbyt duże, ale w perspektywie naszych przygotowańcieszy fakt, że coraz lepiej rozumiemy sięz samochodem - powiedział Marek Dąbrowski.

Efektownie swoją przygodę za kierownicą rajdówki rozpoczął Kuba Przygoński. Zawodnik Orlen Team na trudnej technicznie trasie Baja Poland z powodzeniem rywalizował z najlepszymi kierowcami cross country na świecie. Ostatecznie Kuba Przygoński pilotowany przez Andy Schulza zajął siódme miejsce.

"Jestem bardzo zadowolony z mojego debiutu. Przed startem w Baja Poland nie myślałem, że uda mi sięwykręcićtak dobry wynik. Duża w tym zasługa mojego pilota Andy Schulza, który udziela mi cennych wskazówek i ekipy X-raid, która perfekcyjnie przygotowała rajdówkę. Samochód prowadzi sięwyśmienicie, na każdym  odcinku zaskakiwałmnie swoimi możliwościami. Tempo przejazdu, jakie miałem na dzisiejszych odcinkach pozwala z optymizmem patrzećw przyszłość." - powiedział Kuba Przygoński

Tuż za Kubą Przygońskim w klasyfikacji łącznej uplasował się Adam Małysz i Xavier Panseri. Jadąca MINI załoga Orlen Team ze zmiennym szczęściem walczyła na trasie polskiej rundy Pucharu Świata. Jadący ze sobą drugie zawody polsko-francuski duet, zajął dobre ósme miejsce.

Absolwent Akademii Młodych Talentów Orlen Team Kuba Piątek stanął na podium Baja Poland. Jadący ciężkim, dakarowym motocyklem zawodnik potwierdził swoją wysoką formę. Dla reprezentanta Orlen Team to ostatni etap przygotowań do Dakaru.

Dzisiaj startowałem jako drugi zawodnik w stawce motocyklistów. Od początku jechałem swoim tempem odrabiając straty. Na 25 kilometrze dogoniłem lidera klasyfikacji generalnej. Od tego momentu jechałem za nim kontrolując sytuacjęna trasie. Nie chciałem podejmowaćniepotrzebnego ryzyka i wyprzedzać. Zawody w Szczecinie kończęna drugim miejscu. To kolejne cenne doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości - powiedział Kuba Piątek.

Klasyfikacja generalna Baja Poland 2015

 1. HOŁOWCZYC Krzysztof/KURZEJA Łukasz (POL) 4:35:05
 2. AL-ATTIYAH Nasser/BAUMEL Matthiew (QAT/FRA) +7:32
 3. TEN BRINKE Bernhard/COLSOUL Tom (NED)  +8:53
 4. KACZMARSKI Martin/SUOMINEN Tapio (POL/FIN) +9:44
 5. DĄBROWSKI Marek/CZACHOR Jacek (POL) +10:45
 6. VASILYEV Vladimir/ZHILTSOV Konstantin (RUS) +18:16
 7. PRZYGOŃSKI Jakub/SCHULZ Andy (POL/GER) +18:51
 8. MAŁYSZ Adam/PANSERI Xavier (POL/FRA) +20:41
 9. ZAPLETAL Miroslav/MARTON Maciej (CZE/POL) +26:29
 10. BIAŁKOWSKI Piotr/MOMOT Bartosz (POL) +33:20

Klasyfikacja generalna Baja Poland - motocykle

 1. KAŁUŻNY Sebastian (POL) 2:39:22
 2. PIĄTEK Jakub (POL) +0:45
 3. JARMUŻ Krzysztof (POL) +13:30
 4. ŻUKOWSKI Michał (POL) +16:25
 5. ZOLL Michał (POL) +18:40
 6. KVAPIL Lukas (CZE) +23:29
 7. ZAWILIŃSKI Piotr (POL) +31:23
 8. STASIACZEK Paweł (POL) +32:08
 9. ZAMBRZYCKI Wojciech (POL) +1:15:51
 10. PAWLUSIEWICZ Filip (POL) +1:32:17
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę