BMW Motorrad idzie na kolejny rekord

Autor: Lovtza 2016.07.10, 11:29 Drukuj

BMW Motorrad ogłosił wyniki sprzedażowe za pierwsze pół roku 2016. Niemiecki producent deklaruje, że sprzedał w tym okresie ponad 80 000 pojazdów, co oznacza nowy rekord dla bawarskiej marki.

Niemcy sprzedali dokładnie 80 754 pojazdy w okresie styczeń - czerwiec 2016, co oznacza wzrost na poziomie 3% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Republika Federalna Niemiec pozostaje też najważniejszym rynkiem dla BMW Motorrad. Nabywców znalazło tutaj 13 792 pojazdy, co oznacza 17% udział w całości sprzedaży. W Polsce sprzedaż BMW w tym okresie wyniosła 791 maszyn, co oznacza wzrost o 11,3%.

Niemcy zanotowali spore wzrosty na innych ważnych rynkach - w Hiszpanii +22.6%, we Włoszech +6.9% i we Francji +5.6%. BMW Motorrad jest też liderem na rynku pojazdu o pojemności 500cc+ na takich rynkach jak Hiszpania, Austria, Belgia, Holandia, Rosja, Brazylia, Afryka Południowa, w tym także Polska.

Najlepiej sprzedającym się modelem pozostaje R1200GS, który stanowi 17% całej sprzedaży. R1200GS Adventure to 14.5% maszyn wyjeżdżających z salonów BMW. Dziś niemiecka marka to jednak znacznie więcej niż seria GS. Trzecim najlepiej sprzedającym się wozem jest S1000XR (6.7%), S1000RR (6.5%), R nineT (5.7%).

Po wprowadzeniu do sprzedaży w drugiej połowie tego roku modeli G310R i R nineT Scrambler Niemcy spodziewają się dalszych wzrostów poziomu sprzedaży.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali
na górę