tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ameby reportau, czyli co ucina za filmowanie miejsca wypadku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ameby reportau, czyli co ucina za filmowanie miejsca wypadku

Autor: Raff 2019.02.15, 12:36 Drukuj

Na sąsiednim pasie zdarza się wypadek. Krzyki, dym, karetki, straż pożarna. Tymczasem na twoim pasie także tworzy się korek, bo umysłowe ameby muszą… sfilmować krew, ból i cierpienie. Więc zwalniają. Materiał przede wszystkim.

Opisane zjawisko ma zapewne jakąś swoją fachową nazwę, ale szkoda było mi tracić czasu na jej szukanie. Moim zdaniem to czysta afirmacja umysłowego otępienia - zwalniać lub nawet zatrzymywać się, by popatrzeć sobie na czyjeś nieszczęście, bez jakiejkolwiek refleksji nad tym, że może warto by udzielić pomocy. Co bardziej zaawansowani w procesie degradacji połączeń neuronowych w mózgu, wykorzystują okazję do nakręcenia krótkiego filmu z miejsca wypadku (ba! nawet transmisji na żywo!), w nadziei na uzyskanie poklasku innych umysłowych ameb strzelających lajkami pod postem na FB.

NAS Analytics TAG

Żeby było jasne - takie zachowania to nie tylko polska specyfika - podróżując po Europie nie raz widziałem poruszających się w ślimaczym tempie "reporterów" skupionych wyłącznie na perfekcyjnych kadrach swojego filmu, czasem bez najmniejszej refleksji, że na miejscu wypadku przydałaby by mi się raczej pomoc w postaci silnych rąk, nie obiektywu smartfona.

Konsekwencje takich działań bardzo często są łatwe do przewidzenia - jeden "reporter" wjeżdża w tył drugiemu "reporterowi" i tym sposobem zamiast korka na jednym pasie autostrady, mamy korek na dwóch pasach.

W niektórych krajach za takie zachowania - brak szacunku dla poszkodowanych, naruszanie ich godności osobistej, prawa do prywatności i wreszcie danych osobowych grożą bardzo surowe kary. Podczas niedawnej akcji ratunkowej w Niemczech, tamtejsza policja zatrzymała aż 50 (!) kierowców, którzy filmowali lub fotografowali miejsce wypadku. Teraz każdemu z nich grozi 150 euro mandatu, 1 punkt karny (limit to 8) i zakaz prowadzenia pojazdu na miesiąc.

Nie wiem czy taka kara jest słuszna, czy nie. Trudno mi sobie bowiem wyobrazić jakie skomplikowane połączenia mózgowe motywują takich ludzi do filmowania sceny czyjejś tragedii, cierpienia, bólu. Jak można odnajdywać ekscytację w dzieleniu się czyjąś traumą. Moim zdaniem bardziej wskazane w takim przypadku byłoby skierowanie na obserwację psychiatryczną. Najlepiej w Nowosybirsku.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr