tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Alex de Angelis

Alex de Angelis

Autor: 2008.03.27, 12:38 Drukuj

Pochodzący z San Marino, Alex de Angelis w mistrzostwach świata zadebiutował w 2000 roku. Po dwóch sezonach przesiadł się z Hondy na Aprilię, a w 2004 roku, po wywalczeniu rok wcześniej wicemistrzostwa w najmniejszej kategorii, awansował do klasy 250ccm.

Od czasu przesiadki na Aprilię nigdy nie wypadł z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej, a w ostatnich dwóch latach sięgał po tytuł drugiego wicemistrza 250'tek, jednak krytycy zarzucają mu, iż mimo lat spędzonych na fabrycznych motocyklach i w najlepszych ekipach, na swoim koncie ma zaledwie jedno zwycięstwo, które wywalczył dwa lata temu w Walencji.

W potencjał 24'letniego dzisiaj de Angelisa wierzy jednak Włoch Fausto Gresini, który na ten sezon zaoferował mu miejsce w swoim, wspieranym przez Hondę, zespole sponsorowanym przez chipsy San Carlo.

Wyniki zimowych testów były obiecujące jednak pierwszy wyścig sezonu Alex zakończył upadkiem. Podobnie jak de Puniet, 24'latek nie stronił od nich w mniejszych kategoriach, a że przednie zawieszenie RC212V jest dość specyficzne, niektórzy obawiają się kolejnych dzwonów w wykonaniu sympatycznego zawodnika z San Marino.

Zmuszony awansem do królewskiej klasy przez zimę bardzo ostro uczył się języka angielskiego na specjalnych kursach w Londynie. Do tej pory, choć na podium gościł 32 razy na 130 startów w mniejszych klasach, podczas konferencji prasowych i spotkań z dziennikarzami zawsze musiał korzystać z pomocy tłumacza.

Wiek 24 lata
Urodzony Rimini
Mieszka San Marino
Numer 15

Statystyki

(tylko klasa MotoGP)
Pierwsza Katar 2008
Pierwsze podium -
Pierwsze zwycięstwo -
Podium razem -
Zwycięstw razem -
Pole position -
Tytuły mistrzowskie -


Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę