tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Alex de Angelis Advertisement
NAS Analytics TAG
2019 10 04 Husqvarna Enduro2020 billboard
NAS Analytics TAG

Alex de Angelis

Autor: 2008.03.27, 12:38 Drukuj

Pochodzący z San Marino, Alex de Angelis w mistrzostwach świata zadebiutował w 2000 roku. Po dwóch sezonach przesiadł się z Hondy na Aprilię, a w 2004 roku, po wywalczeniu rok wcześniej wicemistrzostwa w najmniejszej kategorii, awansował do klasy 250ccm.

Od czasu przesiadki na Aprilię nigdy nie wypadł z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej, a w ostatnich dwóch latach sięgał po tytuł drugiego wicemistrza 250'tek, jednak krytycy zarzucają mu, iż mimo lat spędzonych na fabrycznych motocyklach i w najlepszych ekipach, na swoim koncie ma zaledwie jedno zwycięstwo, które wywalczył dwa lata temu w Walencji.

W potencjał 24'letniego dzisiaj de Angelisa wierzy jednak Włoch Fausto Gresini, który na ten sezon zaoferował mu miejsce w swoim, wspieranym przez Hondę, zespole sponsorowanym przez chipsy San Carlo.

Wyniki zimowych testów były obiecujące jednak pierwszy wyścig sezonu Alex zakończył upadkiem. Podobnie jak de Puniet, 24'latek nie stronił od nich w mniejszych kategoriach, a że przednie zawieszenie RC212V jest dość specyficzne, niektórzy obawiają się kolejnych dzwonów w wykonaniu sympatycznego zawodnika z San Marino.

Zmuszony awansem do królewskiej klasy przez zimę bardzo ostro uczył się języka angielskiego na specjalnych kursach w Londynie. Do tej pory, choć na podium gościł 32 razy na 130 startów w mniejszych klasach, podczas konferencji prasowych i spotkań z dziennikarzami zawsze musiał korzystać z pomocy tłumacza.

Wiek 24 lata
Urodzony Rimini
Mieszka San Marino
Numer 15

Statystyki

(tylko klasa MotoGP)
Pierwsza Katar 2008
Pierwsze podium -
Pierwsze zwycięstwo -
Podium razem -
Zwycięstw razem -
Pole position -
Tytuły mistrzowskie -


  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę