tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Absolutnie bezpieczni są absolutnie wszędzie
NAS Analytics TAG
2019 10 04 Husqvarna Enduro2020 billboard
NAS Analytics TAG

Absolutnie bezpieczni są absolutnie wszędzie

Autor: Informacja prasowa 2012.08.16, 11:03 Drukuj

Kampania „A+B = Absolutnie Bezpieczni” promująca bezpieczne zachowania w ruchu drogowym wśród motocyklistów i kierowców samochodów objęła zasięgiem cały kraj

Katowice, 14 sierpnia 2012. Pod Sejmem, w metrze, w kolejce górskiej na Kasprowy Wierch, podczas pielgrzymki do Częstochowy czy w restauracji – kampania „A+B = Absolutnie Bezpieczni” promująca bezpieczne zachowania na drodze wśród motocyklistów i kierowców samochodów jako współużytkowników dróg dotarła do odbiorców w całej Polsce. Organizowaną przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A. – koncesjonariusza autostrady A4 Katowice-Kraków i wspieraną przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Motocyklistów MotoAutostrada akcję podsumowuje film:

Promocja bezpieczeństwa rozpoczęła się od happeningu na krakowskim Rynku, gdzie aktorzy pantomimy ucharakteryzowani na manekiny wykorzystywane w crash testach ilustrowali statystyki wypadkowości z udziałem motocyklistów i kierowców samochodów. Podobne działania przeprowadzone zostały w przestrzeni miejskiej Katowic.

Od 21 lipca Absolutnie Bezpiecznych można było spotkać niemal wszędzie. Odwiedzili nie tylko Śląsk i Małopolskę, pojawili się także w metrze i pod Sejmem w Warszawie, w kolejce górskiej na Kasprowy Wierch, w centrach handlowych i w wielu innych miejscach w Polsce. Uczestniczyli również w pielgrzymce do Częstochowy.

W kampanię „A+B = Absolutnie Bezpieczni” włączyło się ponad 400 tysięcy osób z Polski i zagranicy, wśród których najliczniejszą grupę stanowiły osoby między 18 a 34 rokiem życia. Prawie 80 procent fanów akcji na poświęconym jej profilu na Facebooku aktywnie zaangażowało się w działania komunikacyjne prowadzone na profilu. W zorganizowanym na Facebooku konkursie wzięło udział ponad 2000 osób, spośród których wyłoniono pięciu zwycięzców. Najlepszą wiedzą i refleksem wykazał się mieszkaniec Rzeszowa, który zagadki dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym rozwiązał w ciągu 13 sekund.

Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania m.in. o zasady ruchu drogowego i dobre praktyki jazdy. Najwięcej trudności sprawiły internautom pytania dotyczące właściwych zachowań motocykli na drogach, co podkreśla zasadność edukacji kierowców w tym zakresie. Z kolei najlepiej poradzili sobie z zagadnieniami związanymi z pierwszą pomocą oraz zwalczaniem senności za kierownicą, co może być wynikiem realizowanej przez koncesjonariusza pół roku temu kampanii „To nie sen, Ty prowadzisz”.

Akcję „A+B = Absolutnie Bezpieczni” wspierali również doświadczeni motocykliści, w tym m.in. Maciej Balcar – muzyk, aktor, wokalista zespołu „Dżem”. Nagrania, w których kierowcy dzielili się swoimi obserwacjami dotyczącymi właściwych zachowań na drodze, dostępne pod adresem www.bezpieczna.autostrada-a4.pl obejrzało ponad 100 tysięcy osób.

Kampania „A+B = Absolutnie Bezpieczni” to kolejna akcja realizowana przez Stalexport Autostrada Małopolska S.A., promująca zachowania kierowców zwiększające bezpieczeństwo na drogach. W tym roku zakończyła się akcja „To nie sen, Ty prowadzisz” uwrażliwiająca kierowców na zagrożenie spowodowane przemęczeniem podczas prowadzenia pojazdu. W 2010 roku realizowana była kampania „Rekordowo bezpieczni z A4 Katowice-Kraków”, której hasło podkreślało rekordową statystykę: przez 20 miesięcy na koncesyjnym odcinku A4 nie wydarzył się żaden śmiertelny wypadek. Wcześniej, w latach 2005-2007 SAM S.A. przeprowadził akcję „Droga życia”.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę