tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 11-letni Olaf Włodarczak w mistrzostwach Europy NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

11-letni Olaf Włodarczak w mistrzostwach Europy

Autor: Informacja prasowa 2017.08.30, 15:04 Drukuj

Tegoroczny wicemistrz Polski w motocrossie w klasie MX85, zaledwie 11-letni Olaf Włodarczak, już w najbliższy weekend wystartuje w Gdańsku w Drużynowych Mistrzostwach Europy.

Młody zawodnik ekipy Wójcik FHP YART Racing Team to wschodząca gwiazda polskiego motocrossu. Po licznych sukcesach w klasie MX65, w tym roku 11-latek z Gdańska awansował do klasy MX85, gdzie mimo niewielkiego doświadczenia w imponującym stylu wywalczył tytuł wicemistrza Polski, we wszystkich czternastu wyścigach finiszując w pierwszej trójce, wygrywając pięć z nich i rozmijając się z mistrzostwem o zaledwie dwa punkty.

Sukcesy i talent ścigającego się Yamahą YZ85 gdańszczanina docenił m.in. Polski Związek Motorowy, nominując go do startu w jednym z dwóch czteroosobowych, polskich zespołów w zaplanowanych na najbliższy weekend Drużynowych Mistrzostwach Europy w Motocrossie.

Już w najbliższy weekend Olaf zmierzy się z 31 rywalami z całego kontynentu na torze w Gdańsku - Borkowie, swoim domowym, który jednak nie należy do jego ulubionych. Włodarczak będzie zdecydowanie najmłodszym zawodnikiem w międzynarodowej stawce, dlatego podczas MxoEN 2017 stawia sobie za cel przede wszystkim naukę.

"Jestem zaszczycony nominacją do reprezentacji Polski na MXoEN 2017, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, że jako jedyny 11-latek w tak mocnej i doświadczonej stawce jedyne na co mogę liczyć to nauka od starszych rywali z całej Europy - mówi Olaf Włodarczak. - Większość zawodników jest ode mnie o trzy lata starsza, a start w Gdańsku to dla nich zwieńczenie kariery w klasie MX85, z którą ja dopiero rozpoczynam swoją przygodę w tym sezonie. Jadę więc na swój domowy tor z otwartą głową, chcąc przede wszystkim zbierać doświadczenie. Cieszę się z wywalczenia w tym roku wicemistrzostwa Polski w klasie MX85, ale ten sezon jeszcze się dla nas nie kończy. Za dwa tygodnie wystartujemy razem z zespołem w Pucharze Polski w Obornikach, a w listopadzie w zawodach Supercross King of Poland."

Więcej informacji o zespole na jego oficjalnym profilu na facebooku.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę