tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Srebrny Kask - Triumf Marcina Jędrzejewskiego

Srebrny Kask - Triumf Marcina Jędrzejewskiego

Autor: Norbert Niemiec 2007.10.11, 20:23 Drukuj

Młodzieżowiec Polonii Bydgoszcz - Marcin Jędrzejewski wygrał wczoraj rozgrywany w Rybniku turniej o Srebrny Kask. „Siopek" był bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie swoje wyścigi z kompletem piętnastu „oczek". Drugie miejsce po biegu barażowym zajął Grzegorz Zengota, zostawiając w pokonanym polu Adriana Gomólskiego.

Zawody o Srebrny Kask - inaczej nazywane rewanżem Młodzieżowym Indywidualnych Mistrzostw Polski, nie były porywającym widowiskiem.

Na stadion nie dotarł Rafał Klimek z Lublina. W jego miejsce z bardzo dobrym wynikiem wystartował Maciej Piaszczyński. Junior poznańskiego PSŻ wywalczył dziesięć punktów i uplasował się na wysokiej czwartek pozycji. Kolejne trzy miejsca przypadły Kajzerowi, Kajochowi oraz Lampartowi. Wszyscy ci zawodnicy zdobyli po dziewięć „oczek".

Sporym zaskoczeniem jest odległa lokata Krzysztofa Buczkowskiego i Michała Szczepaniaka.. „Buczek" wywalczył jedynie sześć punktów i zajął odległe 11. miejsce. Jeszcze gorzej spisał się Mateusz zdobywając „oczko" mniej i plasując się na 13 pozycji.

Ogromnych aspiracji do zwycięstwa nie wykazał faworyt rybnickich kibiców - Michał Mitko. Młody żużlowiec, który kilka dni temu poprowadził juniorską drużynę RKM Rybnik do wywalczenia złotego medalu Młodzieżowym Drużynowych Mistrzostw Polski, spisał się poniżej oczekiwań. Uzyskał siedem punktów i zajął ósme miejsce.

Wielki problem sprzętowy w zawodach miał Alan Marcinkowski. Junior toruńskiego Unibaxu zmuszony został po dwóch swoich wyścigach wycofać się z zawodów.

Nie obyło się również od kilku groźnie wyglądających upadków. Z nawierzchnią rybnickiego owalu zapoznali się m.in. Lampart, Mroczka, Szczepaniak, Piaszczyński i Leś. Na szczęście upadki obyły się większych konsekwencji dla zawodników. Wszyscy zakończyli zawody cali i zdrowi.  Ku zdziwieniu wielu kibiców, w turnieju wiele namieszał siedemnastolatek z Rzeszowa - Dawid Lampart. Junior rzeszowskiej Marmy pokazał się z bardzo dobrej strony pokazując na torze swoje ambicję oraz wolę walki.