tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Romain Fabvre został Motocrossowym Mistrzem Świata

Romain Fabvre został Motocrossowym Mistrzem Świata

Autor: Reklama 2015.09.01, 12:59 Drukuj

1 500 ciężarówek piachu i cały tydzień ciężkiej pracy pochłonęło przygotowanie do 16 rundy Motocrossowych Mistrzostw Świata jednego z najbardziej kultowych torów wyścigowych w Europie - Assen TT Circuit, znanego między innymi ze zmagań Superbike'ów. Świetnie zlokalizowany tor z ogromną trybuną, zdolną pomieścić 30 000 fanów udowodnił swoją spektakularność. Charakterystyczny, piaszczysta nawierzchnia, miejscami mocno ubita, doskonale sprawdzała właściwości opon Pirelli SCORPION™ MX SOFT 410, które umożliwiały zawodnikom obu klas uzyskiwać wysokie wyniki.

Dzięki zwycięstwu w drugim wyścigu i zdobyciu drugiego miejsca w klasyfikacji zawodów, Romain Fabvre zapewnił sobie tytuł Mistrza Świata w klasie MXGP na dwie rundy przed zakończeniem zmagań, co daje również 63 tytuł mistrzowski dla Pirelli. Francuski zawdonik ścigał się w Assen na oponach SCORPION™ MX32™ 80/100-21 z przodu i w przeciwieństwie do pozostałych zawodników jeżdżących dla Pirelli, SCORPION™ MX SOFT 410 120/80-19 z tyłu, które idealnie pasowały do jego stylu jazdy. Fabvre dominował przez więszą część sezonu, zdobywając tytuł w swoim debiutanckim występie w klasie MXGP. Podobna sytuacja zdażyła się w przeszłości tylko za sprawą ośmiokrotnego Motocrossowego Mistrza Świata - Antonio Cairoliego. Trzecie miejsce w zawodach powędrowało do innego debiutanta - Glenna Coldenhoffa. Holender swoją szybkość uzyskał głównie dzięki oponom SCORPION™ MX32™ 80/100-21 z produ i SCORPION™ MX SOFT 410 110/90-19 na tyle. Dobry występ podczas GP Holandii zanotowali również Max Nagl i Jeremy Van Horebeek, których motocykle wyposażone zostały w ten sam zestaw opon Pirelli, co w przypadku Coldenhoffa. Zajęli oni kolejno szóste i siódme miejsce w generalce.

Tim Gajser zwyciężył w klasie MX2, zdobywając dzięki temu czerwoną tablicę lidera mistrzostw. Młody Słoweniec ścigał się na zestawie SCORPION™ MX32™ 80/100-21 i SCORPION™ MX SOFT 410 110/90-19, co pozwoliło mu zwyciężyć w pierwszym biegu i być drugim w kolejnym. Tuż za Gajserem uplasował się tego dnia Max Anstie, który również preferował opony Pirelli. Dobrą piątą pozycję zajął Jeremy Seerer, który okazuje się być jednym z  szybszych w klasie MX2, zajmując obecnie zasłużone 5 miejsce w klasyfikacji generalnej. Ogronego pecha w Holandii miał Pauls Jonass. Po zakończeniu pierwszego wyścigu tuż za plecamy Gajsera, w drugim był zmuszony z powodu problemów technicznych z przednim hamulcem zjechać na pit-stop. Po powrocie na tor udało mu się odzyskać kilka straconych pozycji, ostatecznie kończąc wyścig na 13 miejscu. Strata punktowa przełożyła się niestety na spadek Jonassa w klasyfikacji generalnej na pozycję wicelidera. Do pierwszego Gajsera traci on na dwie rundy przed zakończeniem sezonu 13 punktów.

Wspaniały wynik Pirelli w Mistrzostwach Świata został dodatkowo wzmocniony występem Nicka Kouwemberga, który podczas ostatniej rundy Motocrossowych Mistrzostw Europy EMX2 zgarnął tytuł mistrzowski.

Po tygodniowej przerwie Motocrossowe Mistrzostwa Świata przeniosą się do miejscowości Leon w Meksyku, gdzie odbędzie się przedostatnia runda.