tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: Kawasaki rządzi w Daytonie. Wyniki dziewiątej rundy [VIDEO]

AMA Supercross: Kawasaki rządzi w Daytonie. Wyniki dziewiątej rundy [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.03.08, 10:35 Drukuj

Daytona International Speedway staje się synonimem Kawasaki. Trzeci rok z rzędu zawodnicy tej marki ukończyli z wynikami 1-1 w obu głównych wyścigach. Tomac wygrał w Daytonie po raz piąty w karierze, McAdoo po raz pierwszy.

W klasie SX250 West, gdy zawodnicy wyjechali z pierwszego zakrętu, Stilez Robertson wyszedł na prowadzenie. Zawodnik Huqvarny prowadził przez około połowę wyścigu, kiedy Cameron McAdoo zdołał go dopaść i objąć prowadzenie. McAdoo był szybki w kwalifikacjach, co przełożyło się na zwycięstwo w wyścigu eliminacyjnym, a po starcie w pierwszej piątce w wyścigu głównym był w stanie na tyle przyspieszyć, aby dogonić Robertsona. Cameron prowadził pozostałą część wyścigu i jako pierwszy przejechał linię mety.

Niezbyt idealny start Justina Coopera kosztował go podium. Dotychczasowy lider wystartował jako piętnasty i zdołał dojechać do mety na czwartej pozycji. To oznacza, że czerwona tabliczka lidera przechodzi do Camerona McAdoo. Pierce Brown był zawodnikiem, który powstrzymał Coopera przed wejściem na podium. Dla Browna był to nie tylko debiut w zespole GasGasa, ale także pierwszy start od września 2020. Brownowi udało się powstrzymać Coopera przez ostatnie trzy okrążenia, aby zająć trzecie miejsce na podium, po raz pierwszy w karierze.

Zeszłoroczny zwycięzca, Garrett Marchbanks, zajął piąte miejsce. Podobnie jak Cooper, Marchbanks wystartował schowany w stawce i zdołał z 17 pozycji dojechać do piątego miejsca. Hunter Lawrence upadł jadąc w pierwszej piątce i musiał walczyć, aby ukończyć na szóstym miejscu. Alex Martin był drugi na starcie, ale ostatecznie ukończył wyścig na siódmym miejscu.

22. Mitchell Harrison

Klasyfikacja generalna klasy SX250 West (po 2 rundach)

29. Ryan Sipes 2

W klasie SX450, Eli Tomac wygrał swój 36. wyścig w karierze, a piąty raz w Daytonie. Tym samym wyrównał wynik Ricky'ego Carmichaela, który również pięć razy wygrywał w tym miejscu. Co prawda, Tomacowi nie było łatwo wygrać, ale zaliczenie świetnego startu sprawiło, że miał odrobinę przewagi nad rywalami.

Tomac wyszedł na prowadzenie już po drugim zakręcie, a za nim jechali Aaron Plessinger i Cooper Webb.  Przez 14 okrążeń Plessinger trzymał się około 2 do 5 sekund za Tomakiem, podczas gdy Webb walczył z jadącymi za nim: Kenem Roczenem, Malcolmem Stewartem i Marvinem Musquinem. Webb był nieugięty i ciągle wracał na trzecie miejsce, natomiast drobne kłopoty Plessingera w ostatnim zakręcie sprawiły, że Webb ostatecznie ukończył wyścig na drugiej pozycji. Ken Roczen przejechał linię mety jako czwarty, co oznacza, że różnica w klasyfikacji generalnej pomiędzy nim, a Webbem stopniała do zaledwie dwóch punktów.

Malcolm Stewart zajął piąte miejsce, co jest jego najlepszym wynikiem uzyskanym w Daytonie. Natomiast Marvin Musquin, który był gotowy walczyć do samego końca, w pewnym momencie zjechał do boksu i nie ukończył wyścigu. Jak później przyznał, usłyszał dziwny hałas w silniku i nie chciał ryzykować nie wiedząc co się dzieje z motocyklem nie tak.