tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Pro Motocross: wyniki 10 rundy. Tomac i Sexton id± ³eb w ³eb po tytu³ [VIDEO]

AMA Pro Motocross: wyniki 10 rundy. Tomac i Sexton id± ³eb w ³eb po tytu³ [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.08.22, 15:19 Drukuj

Z każdym wyścigiem tegorocznej serii Mistrzostw Lucas Oil AMA Pro Motocrossu, rywalizacja robi się coraz lepsza. W miniony weekend zawodnicy ścigali się w Budds Creek Motocross Park i była to kolejna niesamowita runda w obu klasach.

Chase Sexton rozpoczynał tę rundę z przewagą jednego punktu nad Eli Tomac'iem. I pomimo tego, że na początku pierwszego wyścigu, który wygrał Tomac, dwukrotnie upadł i jechał poza pierwszą trzydziestką, Sexton wyjeżdża z Maryland z tylko jednym punktem straty.

Pierwszy wyścig klasy 450 to świetna jazdą Eli Tomaca. Zaczął w środku pierwszej dziesiątki, ale dość szybko przedarł się do pierwszego miejsca. Pokonał Ryana Dungeya i Kena Roczena, objął prowadzenie i odjechał rywalom prowadząc przez 14 pozostałych okrążeń.

Za nim lider tabeli Chase Sexton zmagał się z problemami. Zawodnik Hondy w sekcji zeskoku, po tym jak wbił neutralny bieg, przeleciał przez kierownicę i wylądował przed motocyklem. Wznawiał wyścig spoza pierwszej dwudziestki, ale niedługo później wpadł w kolejne kłopoty, gdy jeden z zawodników przewrócił się w zakręcie bezpośrednio przed nim i zgarnął go ze sobą. Od tego momentu Sexton musiał pracować nad zmniejszeniem strat. I zrobił, co mógł, kończąc na siódmym miejscu. Stracił jednak 11 punktów, więc Tomac nieoficjalnie objął prowadzenie przed drugim wyścigiem dnia.

Po starcie drugiego wyścigu, Sexton szybko awansował z piątego na trzecie miejsce, za Kenem Roczenem i Jasonem Andersonem, którzy zaciekle walczyli wymieniając się na prowadzeniu. Sexton próbował przebić się przez tę dwójkę, co ostatecznie mu się udało, prowadził przez ostatnie siedem okrążeń i wygrał wyścig.

Tym razem, kilka pozycji z tyłu był Tomac, który miał problemy z wyprzedzeniem Ryana Dungeya i przejęciem czwartego miejsca. Ostatecznie Tomac uzyskał wynik 1-5 i zdobył 41 punktów, Sexton natomiast z wynikiem 7-1 zgarnął 39 punktów. Tym sposobem zawodników nadal dzieli tylko jeden punkt, ale wymienili się na pozycji lidera. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie rundy i walka o tytuł pomiędzy tą dwójką robi się coraz bardziej emocjonująca.

Poza walką o mistrzostwo, ze stratą 80 punktów do lidera, znajduje się w tabeli Jason Anderson, który w miniony weekend uzyskał wyniki 2-2, co wystarczyło na zwycięstwo w rundzie. Drugie miejsce zajął Eli Tomac, a trzecie z wynikiem 3-3 Ken Roczen, który wydaje się wreszcie odzyskiwać formę.

Czwarte miejsce powędrowało do Chase'a Sextona, a pierwszą piątkę zamknął Ryan Dungey, który dwukrotnie dojeżdżał na metę na czwartej pozycji.

Justin Barcia, po tym jak w pierwszym wyścigu był ósmy, w drugim został zdyskwalifikowany. Barcia wjechał w Dylana Ferrandisa wysyłając go najpierw na ziemię, a później do strefy serwisowej. Barcia przekroczył linię mety na ósmym miejscu, ale wkrótce po wyścigu został oficjalnie zdyskwalifikowany. To oznacza, że nie otrzymał żadnych punktów w drugim wyścigu i z dorobkiem 13 punktów z pierwszego, zajął dopiero 14 miejsce w klasyfikacji dnia.

20. Chris Canning 22-17

Klasyfikacja generalna klasy 450 (po 10 rundach)

15. Fredrik Noren 98

Na poczatku pierwszego wyścigu w klasie 250 bitwę stoczyli RJ Hampshire i Michael Mosiman. Hampshire zgarnął holeshota i walczył z rywalem wymieniając się na prowadzeniu. Ostatecznie to Hampshire był górą - wywalczył prowadzenie i wygrał wyścig. Mosiman zajął czwarte miejsce, po tym jak został wyprzedzony przez Jetta Lawrence'a i Jo Shimodę.

Zupełnie nie po myśli ułożył się wyścig dla Huntera Lawrence'a i Justina Coopera. Obaj zmagali się w tym wyścigu z własnymi problemami. Hunter upadł, a następnie zaplątał się w bannery reklamowe przy torze. Z kolei Justin po słabym starcie nie odrobił strat. Lawrence zajął ósme, a Cooper dziewiąte miejsce.

W drugim wyścigu to z kolei Cooper zgarnął holeshota przed Jalekiem Swollem. Drugi w pierwszym wyścigu Jett Lawrence, na starcie drugiego, został zamknięty pomiędzy Hampshirem i Cameronem McAdoo. Po pierwszym okrążeniu młodszy z braci Lawrence plasował się w okolicach 20 miejsca i o mały włos zostałby zgarnięty przez koziołkujący motocykl Josha Varize.

Z przodu Jo Shimoda walczył z Cooperem o objęcie prowadzenia, co po zaciętej batalii mu się w końcu udało. Z wygraną w pierwszym wyścigu Hampshire jechał na czwartym miejscu, ale miał apetyt na więcej. Wyprzedził swojego teamowego kolegę Swolla, a następnie pod koniec wyścigu objechał także Coopera, co dało mu drugie miejsce w wyścigu i zwycięstwo w rundzie.

Jo Shimoda wygrał drugi wyścig i z wynikiem 3-1 uplasował się na drugiej pozycji. Jett Lawrence odrobił straty i dojechał aż do trzeciego miejsca. Uzyskany przez niego wynik 2-3 dał mu trzecie miejsce w klasyfikacji dnia.