tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wysoki mandat za brak e-biletu za przejazd autostradami A2 i A4. Ale mona go unikn!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wysoki mandat za brak e-biletu za przejazd autostradami A2 i A4. Ale mona go unikn!

Autor: Andrzej Sitek 2022.06.28, 12:36 1 Drukuj

System e-TOLL jest z nami od 1 grudnia 2021 roku. Od pół roku na autostradach A2 Konin - Stryków oraz A4 Sośnica - Wrocław konieczne jest wniesienie opłaty za przejazd pomimo faktu, że szlabany na bramkach są cały czas zachęcająco otwarte.

Ale okazało się, że swobodne przejazd zmylił wielu kierowców. Tylko w pierwszym miesiącu działania systemu Krajowa Administracja Skarbowa odnotowała 1143 przypadki nieopłaconych biletów.

NAS Analytics TAG

Mandat za nieuwagę jest słony. Obecnie wynosi 500 złotych. Ale zapominalscy nie są wcale na straconej pozycji. Można uniknąć kary, jeśli opłata zostanie wniesiona do końca trzeciego dnia od przejazdu.

Ponad tysiąc przypadków kierowców, którzy nie wnieśli obowiązkowej opłaty, może wydawać się sporą liczbą, ale pamiętajmy, że przez pół roku działania systemu z pomocą e-TOLL PL BILET wygenerowano 1,5 mln biletów, a aplikacje zewnętrzne są odpowiedzialne za sprzedaż 1,3 mln e-biletów. Jednocześnie na stacjach Lotos i Orlen sprzedano 2,9 mln biletów. Jak widać początkowe zawirowania związane z problematycznym działaniem e-TOLL mogły tutaj zrobić swoje.

Pomysłodawcy elektronicznego systemu e-TOLL dali kierowcom furtkę umożliwiającą zapłatę za bilet, ale istnieją dodatkowe obostrzenia. Jeśli kierowca zostanie złapany podczas przejazdu bez stosownej opłaty, czyli po prostu zauważony przez patrol Krajowej Administracji Skarbowej, zakup e-biletu nie pozwoli uniknąć mandatu. Pamiętajmy również, że e-bilet można nabyć jedynie na niektórych stacjach benzynowych Lotosu i Orlenu.

Przed wprowadzeniem nowego rozwiązania i tuż po podniesieniu szlabanów na państwowych odcinkach A2 i A4 wielu komentatorów obawiało się, że kierowcy nie sprostają procedurze zakupu e-biletu, co będzie skutkować tysiącami mandatów. Ostatecznie po nieodzownym okresie prób i błędów e-TOLL rzeczywiście działa dość skutecznie, a przede wszystkim zmniejszył korki w newralgicznych punktach, jakim są bramki autostradowe. Bez wątpienia to duży plus tego rozwiązania, nawet jeśli zakup e-biletu wydaje się nieco kłopotliwy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr