tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 VI Runda WMMP - gem, set i mecz - strona 9

VI Runda WMMP - gem, set i mecz - strona 9

Autor: BadYunior 2007.10.01, 10:09 8 Drukuj

Klasa markowa BMW

Niezwykle pechowy był początek weekendu dla zawodników startujących w klasie BMW. Mieli oni do przejechania dwa wyścigi, a już w piątek, przy fatalnej pogodzie, na początku treningu kwalifikacyjnego pięciu z nich wyleciało na trawę. Trzech zdołało wrócić na tor, ale nikt nie dotrwał nawet do końca treningu, jako że fatalne warunki nie pozwalały na wykręcenie dobrego czasu. Drugi trening odbył się w jeszcze cięższych warunkach i w rezultacie to właśnie czasy z pierwszego zadecydowały o miejscach na starcie. Na pole position stanął Rafał Puchaczewski i o ile w pierwszym wyścigu dowiózł tę pozycję do mety, po ciężkiej przeprawie z Bursigiem, o tyle w drugim już mu się to nie udało. W drugim, niedzielnym wyścigu to właśnie Sebastian Bursig zdobył pierwszą lokatę i ze 156 punktami zajął pierwsze miejsce w klasie. Niestety, ze względów na zgłoszony protest i procedury PZM, dalsza klasyfikacja nie została póki co zatwierdzona i pewni możemy być jedynie pierwszego miejsca.