tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Stunt Style 3 - naszym okiem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Stunt Style 3 - naszym okiem

Autor: Simpson 2009.09.23, 09:53 8 Drukuj

Marcin Idziaszek  jest zrośnięty ze swoją kamerą, więc to co on, to i Wy zobaczycie w jego produkcjach z serii Stunt Style

Marcin Idziaszek już od kilku lat pojawia się w naszym towarzystwie. Zawsze cichy, na spokojnie dokładnie obserwuje wszystko to co się dzieje na ustawkach i zawodach. Sęk tkwi w tym, że jest zrośnięty ze swoją kamerą, więc to co on, to i Wy zobaczycie w jego produkcjach z serii Stunt Style.

Z tego co mi wiadomo, Idzi jest jedynym profesjonalnym operatorem kamery zajmującym się tematyką freestyleu motocyklowego. Zdecydowanie widać to w  Stunt Style 3, czyli najnowszej odsłonie twórczości Idziaszka. Oryginalne ujęcia, świetna jakość i artystyczne podejście do tematu to cechy charakterystyczne jego filmu. DVD jest podzielone na 6 części, zobaczymy zarówno relacje z mistrzostw świata w Zurichu, zeszłoroczny trip do Nicei oraz sylwetki: Wheelieholix, Stunter13, Pasio oraz Jaco.

WHS swoje promo kręciło w opuszczonej hali w warunkach ogólnie nie nadających się do jazdy na motocyklach. Nietypowa lokalizacja i pokaz umiejętności jazdy w tak ciężkich warunkach daje ostry efekt. Cyrkle 5 metrów nad ziemią na balkonie bez barier? To jest przecież normalne… Zabawy z ogniem i fajerwerkami też należą do standardu tej grupy. Sekwencja ze Stunterem 13 to ogień, Rafał pokazuje jak wykorzystuje swoje miejscówki i F4i do granic możliwości. Jaco to z kolei klasyczny reprezentant stuntu „na litrze”, czyli motocyklu o pojemności 1000ccm. Ogarniecie Hondy CBR 929 Fireblade na boisku do gry w koszykówkę to niezła misja. Epizod Pasia to przede wszystkim świetna miejscówka połączona z jeszcze świetniejszymi combo-sami. Sceneria starego lotniska, wraków samolotów i hangarów daje świetny klimat do stuntu w tak dobrym wydaniu. Rodzynkami na DVD są relacje z dwóch imprez. Przesączone profesjonalizmem mistrzostwa świata w stuntcie w Zurichu oraz nieformalny trip do Nicei na Lazurowym Wybrzeżu. Obie te imprezy kontrastując ze sobą pokazują dwa oblicza jazdy freestyleowej na motocyklach sportowych. Z jednej strony mamy obraz efektu ciężkich wieloletnich treningów zawodowców walczących o najwyższe lokaty, z drugiej natomiast zgraje motocyklistów czerpiących czystą przyjemność z luźnego treningu w najlepszym do tego miejscu w Europie. 

Cały film skupia się na prezentacji stuntu w czystej postaci. Jeśli szukacie streetfightingu i innych akcji na granicy prawa to nie jest DVD dla was. Jeśli jednak jesteście fanami świetnej technicznej jazdy oprawionej w jeszcze lepszy montaż to śmiało powinniście nabyć swoją kopię. Jak wspomniałem Idzi jest zrośnięty ze swoją kamerą, więc podczas filmu zobaczycie sporo strzyków pokazujących, że stunt to nie tylko jazda, a przy tym sami motocykliści do normalnych nie należą. Myślę, że możemy się spodziewać, iż Marcin Idziaszek z roku na rok wkręcając się w klimat stuntu będzie nam serwował coraz to lepsze produkcje, bogate w jego charakterystyczny artystyczny klimacik…

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 8
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę