tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Słonne serpentyny z zakazem dla motocyklistów? Mieszkańcy mają dość NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Słonne serpentyny z zakazem dla motocyklistów? Mieszkańcy mają dość

Autor: Raff 2019.06.09, 10:43 20 Drukuj

Słonne serpentyny, jedna z najbardziej ikonicznych dróg motocyklowych w Polsce, może zostać zamknięta dla motocyklistów. Mieszkańcy zapowiadają bezpardonową walkę o spokój, mają dość hałasu i wypadków.

Słonne serpentyny to zwyczajowa nazwa drogi przez przełęcz Przysłup w Górach Słonnych. Jest to fragment drogi nr 28, łączącej Przemyśl z Sanokiem. Ponieważ Słonne serpentyny to najbardziej kręta droga w Polsce, w każdy weekend dosłownie roi się tutaj od motocyklistów, którzy przyjeżdżają z najróżniejszych zakątków naszego kraju, by choć przez chwilę poczuć się jak na alpejskich przełęczach.

NAS Analytics TAG

Niestety, taki stan rzeczy nie podoba się mieszkańcom okolicznych miejscowości. Narzekają oni na hałas i systematycznie powtarzające się wypadki, powodowane przez niedoświadczonych bikerów. Policja wielokrotnie otrzymywała zgłoszenia dotyczące nielegalnych wyścigów na tej drodze, jednak, w odróżnieniu od patologii znanej z Patelni Chabówka, na Słonnych serpentynach motocykliści nie ścigają się, dlatego większość wystawianych tam mandatów dotyczy przekroczenia norm hałasu.

Mieszkańcy uważają jednak, że policja kryje motocyklistów. Portal esanok.pl w swoim artykule podaje, że zdaniem mieszkańców wielu kierowców jednośladów to osoby pełniące ważne funkcje publiczne, czy zawodowe, przez to nietykalne dla policji. Tym plotkom stanowczo zaprzecza asp. szt. Anna Oleniacz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku.

Rozmawialiśmy z kilkoma mieszkańcami Wujskich - miejscowości położonej najbliżej kultowego odcinka drogi. Większość pytanych nie jest zadowolona z obecności motocyklistów, usłyszeliśmy nawet zapowiedzi blokady drogi i skierowania petycji do GDDKiA o wprowadzenie tam zakazu ruchu dla motocykli.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 12
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę