tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Skd si bierze fascynacja motocyklem?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Skd si bierze fascynacja motocyklem?

Autor: Lech Wangin 2021.01.27, 22:23 Drukuj

Zapewne wielu z Was, kiedy jesteście wśród ludzi spoza motocyklowego towarzystwa, spotyka się z pytaniem: dlaczego właściwie jeździcie motocyklem, skoro jest to niebezpieczne? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele. Ja najczęściej w takich sytuacjach odpowiadam, że jazda motocyklem jest jak latanie tylko bez odrywania się od ziemi. Zaraz potem mówię, że przez życie na dwóch kołach dorobiłem się sporej kolekcji połamanych kości, ale dzięki temu mój system immunologiczny jest sprawny i dobrze wytrenowany, a poza tym, jazda motocyklem "znakomicie wpływa na głowę".

Rozmawiając z "ludźmi z branży", często pytam, jak zaczynali i dlaczego w ogóle zaczynali? I w tym temacie odpowiedzi są różne: jeden odziedziczył motocyklową pasję od ojca, inny zaraził się motocyklowym bakcylem od kumpli na podwórku, jeszcze inny zafascynował się po obejrzeniu filmu albo relacji z wyścigów. W moim przypadku było tak, że najpierw fascynowało mnie lotnictwo i jako dzieciak marzyłem o tym, by zostać pilotem myśliwca. Pod sufitem w moim pokoju wisiała kolekcja modeli samolotów z II Wojny Światowej, a obudzony w środku nocy mogłem z pamięci wyrecytować dane techniczne Spitifire’a czy Messerschmita. Jednak kiedy osiągnąłem wiek przedpoborowy, zorientowałem się, że po pierwsze z latania nic nie będzie, bo nie dysponuję koniecznym do tego końskim zdrowiem, a poza tym armia to nie jest miejsce, w którym chciałbym spędzić życie. Wtedy pomyślałem, że zamiast latać, mógłbym jeździć motocyklem, bo przecież jednoślady pokonują zakręty w lotniczym stylu.

NAS Analytics TAG

Prawo jazdy zrobiłem w wieku 17 lat. Mimo że było to jeszcze w czasach głębokiej komuny, kiedy widok nowoczesnego motocykla światowej marki był zjawiskiem, delikatnie mówiąc, niecodziennym, to miałem szczęście. Otóż ojciec kolegi z podwórka, który woził całą rodzinę Pannonią z koszem, pracował w redakcji "Motoru". Z tego względu miał w domu całą kolekcję numerów niemieckiego czasopisma "Motorrad", które pożyczał nam, młodym zapaleńcom. Jak to rozbudzało naszą fascynację! A jacy byliśmy wtedy oblatani w nowościach światowego motocyklizmu! Zrodzona w tamtych czasach fascynacja spowodowała, że zostałem motocyklowym redaktorem, kiedy tylko było to możliwe. Z tego co się zdążyłem zorientować, to u wielu motocyklistów z mojego pokolenia wątek lotniczy przy przejściu do fascynacji motocyklem nie był wcale wyjątkiem. A jak to było u Was?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr