tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Silnik V8 2T - czym jeździ szatan

Silnik V8 2T - czym jeździ szatan

Autor: Łukasz "Boczo" Tomanek 2014.11.17, 09:43 6 Drukuj

Lovtza potwierdzi, że jedną z trzech najlepszych rzeczy na świecie jest odkręcenie manetki we wściekłym dwusuwie, przy akompaniamencie dźwięku, który można porównać jedynie z wpadnięciem do rębaka na drewno. Przy czym mówimy tutaj o małym, jednocylindrowym silniku dwusuwowym. A gdyby tak... mieć dwusuwowe V8?

Szatan prawdopodobnie używa podobnego pojazdu napędzanego takim piecem patrolując czeluście piekielne poszukując potępionych dusz, które próbują uciec. To coś powstało w Szwecji i jest mocno przerobioną jednostką napędową V8 Evinrude, która była używana w wielu pojazdach wodnych. Tutaj jednak autor postanowił dodać do każdego cylindra po jednej, potężnej komorze rozprężania, aby w rezultacie stworzyć bestię. V-ósemki Evinrude bez trudu osiągały 275 KM z 3,6 litra pojemności i możemy sobie tylko wyobrazić, co będzie się działo, jeśli zamontujemy taką jednostkę w czymś lekkim, z krótkim rozstawem osi...

Zdjęcia
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę