tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polski samochd elektryczny ju jedzi! Czas na elektryczny motocykl
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polski samochd elektryczny ju jedzi! Czas na elektryczny motocykl

Autor: Raff 2020.07.27, 13:13 4 Drukuj

Pierwsze pięć prototypów polskiego samochodu elektrycznego Vosco S106EV wyjechało na drogi. Samochód, od podstaw zaprojektowany i wykonany w polskiej fabryce w Kutnie, inspirowany jest legendarną Syreną.

Prace nad Vosco rozpoczęły się cztery lata temu. Pojazd tworzyła grupa polskich designerów i inżynierów różnych specjalności. Inspiracją dla projektu były linie nadwozia Syreny - jednego z pierwszych polskich samochodów. W roku 2018 Vosco uzyskał homologację drogową na wersję z silnikiem spalinowym 1,4.

NAS Analytics TAG

Logicznym następstwem prac nad pojazdem była wersja elektryczna. Do napędu Vosco S106EV wykorzystano silnik o mocy 115 kW (156 KM) z możliwością użycia nawet 175 kW (240 KM) w trybie Sport. Maksymalny moment obrotowy wynosi 350 Nm. Prędkość maksymalna to 140 km/h.

Czas ładowania przy pomocy miejskiej ładowarki to 1,5 godziny. W warunkach domowych proces trwa do 8 godzin. Z bateriami o pojemności 31,5 kWh, zasięg pojazdu wynosi około 200 km. Pierwsze pięć prototypów już wyjechało na drogi w celach testowych. Na razie producent czeka jeszcze na homologację wersji elektrycznej. Nie wiemy nic na temat ceny ani dostępności Vosco.

Musimy przyznać, że mały hatchback wygląda zaskakująco dobrze. Marzy nam się podobna inicjatywa, inspirowana klasyką polskich motocykli, na przykład miejski elektryczny naked Junak o klasycznej linii…

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr