tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pentagon zamiast toru. Żużlowi działacze i pasjonaci walczą o ocalenie Gwardii przed zagładą NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pentagon zamiast toru. Żużlowi działacze i pasjonaci walczą o ocalenie Gwardii przed zagładą

Autor: Raff 2018.02.20, 17:37 3 Drukuj

Zasłużony dla społeczności i będący ważną częścią historii sportu tor żużlowy Gwardii w Warszawie jest o krok od zagłady. Warszawskie Towarzystwo Speedwaya i kibice, po bezskutecznej walce o reaktywację obiektu, przygotowali petycję do MSWiA.

Od 2012 roku tor żużlowy Gwardii niszczeje zamknięty na cztery spusty przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Obiekt sportowy, dla stołecznych kibiców żużla niemal kultowy, został pozostawiony samemu sobie, pozbawiony jakichkolwiek możliwości ocalenia od całkowitej zagłady.

NAS Analytics TAG

Na przestrzeni lat zmieniały się pomysły na zagospodarowanie terenu zlokalizowanego w Warszawie przy Racławickiej 132. Żaden z zarządców nie zrobił jednak nic, by spróbować ocalić historyczne miejsce. Mało tego - odrzucano wszelkie próby ratowania podejmowane przez miłośników tego miejsca.

Najnowszym pomysłem na wykorzystanie terenu Gwardii jest budowa polskiego Pentagonu, czyli dużego ośrodka zajmującego się obronnością kraju. Budowa taka byłaby niezgodna z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje w tym wyłącznie działalność sportowo-rekreacyjną.

Warszawskie Towarzystwo Speedwaya, wobec braku realnych działań mających na celu zabezpieczenie obiektu i wobec braku pomysłów zarządców na wykorzystanie toru żuzlowego Gwardii, przygotowali petycję do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Liczą, że po zebraniu dużej liczby podpisów uda się ocalić obiekt, który był świadkiem wielu doniosłych wydarzeń i nadal jest ważnym miejscem dla wielu fanów żużla.

Petycję w sprawie toru Gwardii można podpisać na portalu petycje online. Podpisy zbierane są do końca lutego.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę