tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Parodia "czystej" motoryzacji i ekologicznych pojazdw. Kosz od mopa, dmuchawa do lici i parasolka jako pojazd przyszoci
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Parodia "czystej" motoryzacji i ekologicznych pojazdw. Kosz od mopa, dmuchawa do lici i parasolka jako pojazd przyszoci

Autor: Alonzo 2021.01.16, 14:25 2 Drukuj

Ten zabawny film nagrał starszy konstruktor z Florydy. Jak sam to napisał, zrobił to po to, aby stać się sławą internetu. Przy okazji zrobił karykaturę ślepego pędu do ekologicznych rozwiązań za wszelką cenę.

Dużo się mówi ostatnio o przechodzeniu na elektryczność w motoryzacji bez refleksji nad tym, w jaki sposób ta elektryczność ma być produkowana. Silnik elektryczny nie zatruwa spalinami otoczenia, ale jego produkcja nie jest już tak czysta ekologicznie, jakby się tego chciało, a dodatkowo nie wszystkie kraje produkują elektryczność tylko z odnawialnych źródeł energii. W efekcie trwają spory, czy całkowity rachunek dla środowiska za jazdę elektrycznym pojazdem nie jest wyższy, niż dotychczas w silnikach spalinowych. Najlepiej ilustruje to ten film;

NAS Analytics TAG

Jak widać po liczbie wyświetleń, twórca pojazdu z kosza na mopa, parasolki i dmuchawy do liści nie został jednak gwiazdą internetu. Być może stało się tak dlatego, że podobne rozwiązania były już pokazywane na innych kanałach Youtube. My jednak postanowiliśmy zwrócić Waszą uwagę na ten film, bo może przyda się on Wam w dyskusjach o tym, czy silniki elektryczne w motocyklach są konieczną przyszłością i jak bardzo elektromobilność ograniczy zanieczyszczanie planety. Używanie dmuchawy do liści jest obecnie zakazane przez wiele samorządów, na przykład w Warszawie. Więc chociaż zaprezentowane na filmie rozwiązanie trochę kojarzy się z żeglarstwem, to z pewnością nie jest ono właściwym kierunkiem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr