tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe przepisy, mandaty i punkty karne 2017 - jakie zmiany ju weszy w ycie?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe przepisy, mandaty i punkty karne 2017 - jakie zmiany ju weszy w ycie?

Autor: M.B. 2017.01.05, 15:11 2 Drukuj

Rok 2017 będzie rokiem zmian również jeśli chodzi o przepisy ruchu drogowego. Wiele tych zmian dopiero wejdzie w życie. Zatem co dokładnie zmieniło się już w prawie o ruchu drogowym od 1 stycznia 2017 jeśli chodzi o mandaty, punkty karne i przepisy o odbieraniu prawa jazdy?

Najważniejszą zmianą jest zlikwidowanie luki prawnej, która umożliwiała do tej pory uniknięcie kary kierowcom przekraczającym prędkość o 50 km/h i więcej w terenie zabudowanym. Żeby nie dać odebrać sobie prawa jazdy, wystarczyło że kierowca nie pokaże dokumentu funkcjonariuszom, mówiąc że zostawił go w domu. Do zatrzymania prawa jazdy na trzy miesiące potrzebne było fizyczne odebranie dokumentu. Od 1 stycznia taki numer już nie przejdzie. W tej chwili do wydania przez starostę decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy wystarczy tylko informacja o ujawnieniu przez funkcjonariuszy takiego wykroczenia. Dodatkowo kierowca, który nie okaże prawa jazdy podczas kontroli może liczyć na dodatkowy mandat za brak tego dokumentu.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Natomiast projekt zaostrzenia taryfikatorów punktów karnych i wysokości mandatów utknął na razie w Rządowym Centrum Legislacji. Niestety nie ma się z czego cieszyć, bo choć na obecną chwilę wysokość mandatów jak i liczba przyznawanych punktów karnych za poszczególne wykroczenia od 1 stycznia nie zmieniła się, to niemal pewne jest to, że w najbliższym czasie nowe taryfikatory wejdą w życie.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr