tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa opona wycigowa - Dunlop D213 GP Pro
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa opona wycigowa - Dunlop D213 GP Pro

Autor: Informacja prasowa 2017.06.08, 09:50 Drukuj

Do sprzedaży trafiła nowa opona wyścigowa, dopuszczona do ruchu drogowego - Dunlop D213 GP Pro. Produkt jest dedykowany do wyścigów klasy Supersport i Superstock.

Opona Dunlop D213 GP Pro w pełnej ofercie rozmiarowej będzie dostępna na rynku europejskim od lipca b.r. Jest to produkt zaprojektowany z myślą o doświadczonych, profesjonalnych i wymagających motocyklistach, którzy korzystają z zaplecza technicznego i w pełni przygotowują swój motocykl do wyścigów. Dunlop D213 GP Pro zastępuje legendarny model D212 GP Pro, który triumfował w wyścigach Isle of Man.

NAS Analytics TAG

Pełen asortyment opon HyperSport

Z uwagi na narastający podział rynku w zakresie segmentu opon sportowych, Dunlop zmodyfikował asortyment oferowanych produktów w kategorii hypersport. Wyrazem tego są aż trzy nowe opony klasy hypersport wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Andy Marfleet, menedżer marketingu opon motocyklowych Dunlop w regionie EMEA, wyjaśnia przeznaczenie nowego asortymentu opon:

"D213 GP Pro to szczytowe osiągnięcie naszej marki w asortymencie opon dopuszczonych do ruchu drogowego. Wybierają ją najlepsze zespoły i zawodnicy klasy Superstock i Supersport, zarówno do wyścigów torowych jak i drogowych. Dla miłośników amatorskich imprezach torowych mamy oponę GP Racer D212, która również zwycięsko zadebiutowała w ubiegłorocznych wyścigach klasy Superbike we Francji. Z kolei dla motocyklistów, którzy najczęściej jeżdżą po drogach, a okazjonalnie na torach, wprowadziliśmy oponę SportSmart2 Max, która łączy wysokie osiągi z imponującymi przebiegami. Dzięki trzem nowo zaprojektowanym oponom mamy najświeższy i najbardziej innowacyjny asortyment zaspokajający potrzeby wszystkich właścicieli motocykli klasy hypersport."

Długodystansowa tylna opona

Dunlop uzupełnił linię D213 GP Pro o opcjonalną tylną oponę długodystansową. Do jej stworzenia wykorzystano wiedzę wypracowaną przez markę w mistrzostwach świata wyścigów długodystansowych FIM (EWC). Produkt wyposażono w najnowszą technologię kontroli temperatury, która zwiększa odporność opony na rozdarcia. Rozwiązanie to opiera się na wykorzystaniu dwuwarstwowej mieszanki o mocnej i trwałej warstwie zewnętrznej oraz warstwie wewnętrznej, która optymalizuje temperaturę pracy niezależnie od pory roku i konfiguracji toru.

Unikalny wzór bieżnika o zoptymalizowanym kącie nachylenia rowków

Bieżnik opony kształtem przypomina płetwę. Ta niestandardowa rzeźba pozwala zoptymalizować czas nagrzewania opony i zapewnia maksymalny kontakt opony z nawierzchnią w suchych warunkach.

Zwycięski debiut w wyścigach

Ogumienie D213 GP Pro z powodzeniem zadebiutowało już w mistrzowskich rywalizacjach. Podczas rundy otwierającej trudny wyścig CIV National Trophy 600 Championship na torze Imola we Włoszech, Stefano Casalotti z zespołu Yamaha, jadący na motocyklu wyposażonym w nowe opony D213 GP Pro, zdobył pierwsze miejsce.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr