tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Na drogach ekspresowych S6 i S7 powstanie centrum sterowania ruchem, które zwiększy bezpieczeństwo podróżnych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Na drogach ekspresowych S6 i S7 powstanie centrum sterowania ruchem, które zwiększy bezpieczeństwo podróżnych

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.22, 08:47 Drukuj

GDDKiA zamierza wybudować centrum sterowania ruchem, które będzie opiekowało się trasami S6 i S7. Na obu trasach pojawią się również specjalne znaki informacyjne.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę kompleksowego systemu zarządzania ruchem na trasach S6 i S7. Wartość inwestycji wyniesie 180 milionów złotych i będzie ona zrealizowana w ramach Regionalnego Projektu Wdrożeniowego obejmującego województwa pomorskie i warmińsko-mazurskie. Pozwoli to na zwiększenie bezpieczeństwa w sytuacjach kryzysowych i przede wszystkim - na zapobieganie im.

NAS Analytics TAG

Projekt obejmie 31 kilometrów drogi S6 i 200 kilometrów drogi S7, a Centrum Zarządzania Ruchem będzie zlokalizowane w miejscowości Dworek, przy drodze S7. Oprócz samego centrum pojawią się także stacje pomiarowe ruchu drogowego zapewniające wykrywanie zdarzeń drogowych, kamery służące zarówno do monitorowania dróg jak i do pomiaru czasu przejazdu oraz stacje meteorologiczne. Do wyświetlania informacji będą służyć znaki zmiennej treści, znaki wskazujące trasy objazdu, znaki informujące o warunkach pogodowych, urządzenia do nadawania komunikatów radiowych i tablica informująca o czasie oczekiwania na przejściu granicznym.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę