tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklowa Polska - cudze chwalicie…
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

Motocyklowa Polska - cudze chwalicie…

Autor: Materiał partnera 2018.03.27, 00:05 Drukuj

Wbrew niektórym opiniom Polska to z perspektywy motocyklowego turysty bardzo ciekawy i różnorodny kraj. Szerokie nadmorskie plaże na północy, górskie szlaki na południu, a pomiędzy nimi szerokie pasy malowniczych nizin i pojezierzy. Prawdziwa przygoda czeka właśnie u nas!

Jesteśmy obecnie świadkami narastającej mody na wyjazdy motocyklowe do praktycznie każdego zakątka świata. To bardzo dobrze, że ciekawi jesteśmy tego, co za horyzontem. Jednocześnie jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że wielu polskim motocyklistom umknął fakt, że sama motocyklowa Polska jest szalenie interesująca i znacząco zmieniła się w ostatnich latach. I jest to zmiana zdecydowanie na lepsze! Może zatem warto przygodę z turystką motocyklową realizować przede wszystkim nad Wisłą? Oto kilka jednośladowych hitów, które warto doświadczyć za kierownicą motocykla!

Warmia i Mazury

Warmia i Pojezierze Mazurskie ma wszystko czego potrzeba do szczęścia motocyklistom. Wspaniałe widoki i zapierająca dech w piersiach przyroda - to atuty o których wiedzą wszyscy. Podobnie jak wszyscy wiedzą o krętych drogach i licznych szutrowych szklakach pozwalających na eksplorację Warmii i Mazur także z dala od asfaltów. Nasz Cud Natury oferuje świetną bazę hotelową o standardzie dobranym na każdy gust i każdą kieszeń, ale także szereg dodatkowych atrakcji. Spora ilość architektury obronnej (np. Wilczy Szaniec, Twierdza Boyen) oraz inżynierii wodnej (liczne kanały i śluzy) pozwala odwiedzać Warmię i Mazury wielokrotnie, za każdym razem pod innym hasłem przewodnim. Najlepszy czas na wizytę to okres maja i czerwca przed wakacjami oraz wrzesień i październik po wakacjach. W okresie wakacyjnym lokalne drogi i miejscowości pełne są turystów i wczasowiczów.

Podlasie

Podlasie to jeden z najmniej znanych, a jednocześnie największych polskich hitów turystycznych. Region ten oferuje przede wszystkim wspaniałe doznania dla miłośników przyrody. Na Podlasiu mamy aż cztery parki narodowe (Biebrzański, Narwiański, Wigierski i Białowieski) kryjące w sobie bioróżnorodność z jaką nie może równać się żaden region w Europie. Są tu także unikalne gatunki roślin i zwierząt, których gdzie indziej nie można zobaczyć. Poranny widok zamglonej Doliny Biebrzy to doznanie wręcz mistyczne, ale Podlasie oferuje znacznie więcej. To tutaj znajduje się sporo zabytków architektury obronnej (umocnienia w Nowogrodzie, umocnienia wokół Wizny, Twierdza Osowiec), znajdziecie tutaj bardzo dobrej jakości drogi asfaltowe oraz znakomite szlaki szutrowe dla miłośników ciężkich motocykli turystycznych. Nawet w szczycie sezonu nie będziecie musieli zmagać się z tłumami turystów, a baza noclegowa jest rozbudowana i generalnie w przystępnych cenach.

Dolny Śląsk

Turystyczne atrakcje dla motocyklistów na Dolnym Śląsku koncentrują się wokół Sudetów, zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie. Coraz lepiej utrzymane drogi gwarantują wrażenia z jazdy nie gorsze, niż te w Alpach. Do tego cały region usiany jest zamkami i ich ruinami. To tutaj znajdziecie unikalne sztolnie w Górach Sowich, piękną twierdzę w Kłodzku a także wspaniałe rynki miast takich jak Świdnica, Bolków, czy Jelenia Góra, którym powoli przywracany jest ich dawny blask. Będąc na Dolnym Śląsku nie można rzecz jasna przeoczyć samego Wrocławia, który jest bezdyskusyjnie jednym z najpiękniejszych miast Polski. Plusem tego regionu jest rozbudowana baza noclegowa, minusem zaś tłumy na szlakach i drogach w okresie wakacyjnym.

Małopolska

To jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych w naszym kraju. Tutaj znajduje się nasza zimowa stolica, czyli Zakopane. Z motocyklowego punktu widzenia Małopolska wygląda jednak nieco inaczej. Kręte drogi o naprawdę niezłej jakości oferują nie tylko mnóstwo radości z jazdy, ale także wspaniałe widoki na Tatry i Pieniny. W poszukiwaniu ciekawych miejsc do jazdy warto przeprawić się na słowacką stronę, która oferuje piękne panoramy na oświetlone słońcem Tatry, jak również odludne szlaki prowadzące malowniczymi górskimi dolinami. Wyremontowana niedawno trasa między Piwniczną-Zdrój, a Muszyną zadowoli najbardziej wybrednych miłośników winklowania, a pięć obecnych w tym regionie parków narodowych (Tatrzański, Pieniński, Gorczański, Babiogórski i Ojcowski) umożliwia kontakt z naturą i odetchnięcie pełną piersią. Najlepiej przyjechać tutaj wiosną i jesienią, aby uniknąć wakacyjnego zgiełku. Baza noclegowa jest bardzo rozbudowana i zaspokoi wszelkie gusta.

Podkarpacie

Podkarpacie, podobnie jak Podlasie, jest również jednym z najsłabiej rozpoznanych kierunków turystycznych. Na Wielką i Małą Pętlę Bieszczadzką zapuszczają się najczęściej lokalni motocykliści, ale jej walory widokowe godne są wyprawy z drugiego zakątka Polski. Z motocyklowego punktu widzenia jedną z największych bolączek dróg w Bieszczadach jest przeciętna, lub wręcz miejscami słaba jakość nawierzchni. Jazda szutrami ma swoje ograniczenia z uwagi na fakt, że znaczną część Bieszczadów obejmuje Bieszczadzki PN. Jednocześnie piękno tutejszej przyrody zadziwia i inspiruje. To tutaj można spotkać żyjące na wolności niedźwiedzie, wilki i żubry o czym informują stosowne tablice. Niewątpliwą zaletą tego regionu Polski pozostaje fakt, że to nadal relatywnie mało oblegany turystycznie kierunek. Planując jednak wyjazd w tej strony warto wcześniej pomyśleć o noclegu, bo nasycenie hotelami i pensjonatami jest wyraźnie mniejsze, niż w sąsiedniej chociażby Małopolsce. Zapora wodna w Solinie to punkt obowiązkowy, najlepiej z rejsem po jeziorze i zwiedzaniem samej zapory i elektrowni.  

Pomorze

Na pierwszy rzut oka Pomorze wydawać się może monotonne. Ot, dosyć jednorodna piaszczysta linia brzegowa ciągnąca się przez ponad 500 km. Polskie wybrzeże kryje w sobie jednak o wiele więcej. Zacznijmy od wspaniałego Trójmiasta, które samo w sobie warte jest spędzenia w nim całego weekendu. Rejon Zatoki Gdańskiej to obszar w którym prowadzone były zacięte walki, dlatego miłośnicy historii powinni na swojej mapie zaznaczyć zarówno Westerplatte, Muzeum Marynarki Wojennej (ORP Błyskawica jest absolutnie wspaniałym miejscem do odwiedzenia!), Muzeum Obrony Wybrzeża na Półwyspie Helskim, jak i poszczególne umocnienia w rejonie Helu. Dalej na zachód mamy przepiękny Słowiński PN, mnóstwo zacisznych i klimatycznych portów oraz wspaniałe plaże. Wycieczkę po Pomorzu zakończyć można na Wolińskim Parku Narodowym. Po drodze czekają na Was wspaniałe widoki, niezłej jakości drogi (mocno zatłoczone latem) oraz bogata oferta noclegowa. Najlepszy czas na wizytę w tym regionie? Wiosna i jesień, chyba… że jesteście spragnieni kąpieli w trakcyjnie zimnym Bałtyku.

Gdzie oczy poniosą

Oczywiście miejsc szalenie ciekawych z punktu widzenia turystyki motocyklowej jest w Polsce więcej. Wspaniałe drogi i ciekawe miejsca do zobaczenia znajdziecie w każdym zakątku naszego kraju, niemniej jednak wymienione powyżej regiony oferują kumulację atrakcji. Zachęcamy do ich osobistego odkrycia!

Uczulamy Was jednocześnie, aby do każdego dalszego wyjazdu przygotować zarówno motocykl (stan techniczny, aktualizacja oprogramowania nawigacji GPS), jak i siebie samego (odpowiednia dla danej pory roku odzież oraz przygotowanie kondycyjne). Jeśli ruszasz w podróż motocyklem niezbędne jest zaopatrzenie się w dobre ubezpieczenie motocykla. Dziś poruszamy się coraz częściej drogami ekspresowymi i autostradami z których bardzo trudno jest dostać się do najbliższej placówki cywilizacji z prośbą o pomoc. To oznacza że nawet drobna awaria może okazać się bardzo kłopotliwa i kosztowna. Warto zatem zdjąć sobie z głowy takie zagrożenie poprzez nabycie ubezpieczenia Assistance dla motocykla.

turystyka motocyklowa, Assistance motocyklowe, motocyklowa Polska,  


Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na górę