tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykliści są dyskryminowani przez pracodawców. Federacja Brytyjskich Motocyklistów bije na alarm
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykliści są dyskryminowani przez pracodawców. Federacja Brytyjskich Motocyklistów bije na alarm

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.12.04, 11:31 Drukuj

Choć nie trzeba nikogo przekonywać, że pracownicy korzystający z jednośladów mogą szybciej docierać do pracy i lepiej wykonywać swoje zadania, to wygląda na to, że nie wszyscy pracodawcy podzielają ten pogląd. British Motorcyclists Federation bije na alarm w sprawie dyskryminowania motocyklistów przy wykonywaniu obowiązków zawodowych.

Brytyjska Federacja Motocyklistów zwróciła uwagę na niepokojące doniesienia, że w niektórych firmach szefostwo zabrania korzystania z motocyklistów. Chodzi np. o spotkania z klientami oraz dojazdy na różnego rodzaju wydarzenia i konferencje. BMF informuje też o przypadkach, kiedy pracodawcy zniechęcają do korzystania z motocykla nawet przy samym dojeździe do pracy.

Advertisement
NAS Analytics TAG

- Jeżeli w jakikolwiek sposób byliście poszkodowani, to odezwijcie się do nas. Zbieramy dane, żeby spróbować określić skalę zjawiska i jego wpływ na motocyklizm. Były też sugestie, że niektóre firmy aktywnie zniechęcają do korzystania z motocykli podczas podróży do pracy i z powrotem. Jeżeli macie na ten temat jakiekolwiek informacje, to chciałbym, żebyście się do mnie odezwali - pisze w oświadczeniu Alex Parsons-Hulse, reprezentant BMF na północno-wschodni rejon Wielkiej Brytanii.

Zgłoszenia są przyjmowane anonimowo. Wiemy, że wśród was jest wielu czytelników, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, więc również możecie podzielić się ewentualnymi naruszeniami. Wystarczy wysłać maila pod adres bmfregion2rep@bmf.co.uk. Wasze dane pozostaną anonimowe.

Alex Parsons-Hulse sugeruje też, że motocykliści mają problem z pozyskaniem odpowiedniego ubezpieczenia roboczego, które chroni pracownika w przypadku wykorzystywania prywatnego samochodu lub motocykla do dojazdów do miejsca pracy. Przy okazji chętnie dowiemy się w komentarzach, jakie jest podejście waszych pracodawców do kwestii korzystania z motocykli przy wykonywaniu obowiązków służbowych.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę