tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle Morbidelli powrócą po latach nieobecności. Kto jest nowym właścicielem marki? Doskonale go znacie!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle Morbidelli powrócą po latach nieobecności. Kto jest nowym właścicielem marki? Doskonale go znacie!

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.04.18, 19:19 Drukuj

Marka Morbidelli została założona we włoskim Pesaro i ma swój rodowód w wyścigach motocyklowych. Przez cały czas specjalizowała się w produkcji motocykli sportowych. Trafiła nawet do Księgi Rekordów Guinnessa dzięki modelowi z silnikiem V8. Za jej powrót jest odpowiedzialny doskonale wam znany chiński koncern.

Koncerny z Chin i Indii do perfekcji opanowały model działania, który polega na zakupie legendarnej europejskiej marki, żeby wkupić się w łaski odbiorców ze starego kontynentu. Marka Morbidelli została zakupiona przez Keeway Group, które należy do koncernu Qianjiang, który jest właścicielem marki Benelli za pośrednictwem Keeway Group.

NAS Analytics TAG

Łapiecie? To jedziemy dalej! W 2022 r. w Europie pojawiła się marka MBP Moto, która została zaprezentowana jako marka premium Keeway i czerpie technologie z motocykli Benelli oraz QJMotor. Z racji tego, że Chińczycy z Qianjiang lubują się we włoskich klimatach, rozwinięcie skrótu MBP oznacza Moto Bologna Passioni. Teraz czas na wielki finał - po wykupieniu przez Keeway Group marki Morbidelli trafi ona na rynek jako Morbidelli MBP.

Jak podaje Visordown, już w 2022 r. nazwy Morbidelli MBP i Morbidelli MBP Pesaro zostały zarejestrowane w Hong Kongu przez firmę Powerlink, która jest połączona z Qianjiang Motorcycle. Z komunikatu prasowego MBP dowiadujemy się, że siedzibą marki będzie Bolonia, gdzie powstaną Centro Stile Morbidelli oraz centrum badawczo rozwojowe.

Gama motocykli Morbidelli będzie składać się z motocykli z silnikami o pojemnościach od 125 do 1000 cm3 oraz skuterów z silnikami o pojemnościach od 125 do 500 cm3. W portfolio pojawią się też motocykle i skutery z napędem elektrycznym, które mają być zaprezentowane w pierwszej połowie 2025 r.

- Ten zakup jest potwierdzeniem aspiracji MBP Moto w dążeniu do doskonałości w branży motocyklowej. Jesteśmy podekscytowani, mogąc powitać w naszej rodzinie historyczną markę premium taką jak Morbidelli. Pozwoli nam połączyć wyścigowe dziedzictwo, włoskie rzemiosło i naszą wizję przyszłości motocyklizmu. Nasz pociąg do innowacji połączony z bogatym dziedzictwem Morbidelli doprowadzi do stworzenia motocykli, które będą niezrównaną mieszanką osiągów i historii - powiedział Dante Bustos z Keeway Group.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę