tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP z dodatkow rund w Stanach Zjednoczonych. Massimo Rivola opowiedzia o planach Dorny
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP z dodatkow rund w Stanach Zjednoczonych. Massimo Rivola opowiedzia o planach Dorny

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.12.08, 11:13 1 Drukuj

Dorna zamierza wzmocnić swoją obecność w Stanach Zjednoczonych i nie poprzestanie tylko na zaproszeniu zespołu Trackhouse Racing na pola startowe w zastępstwie za CryptoDATA RNF. Massimo Rivola zdradził, że organizatorzy planują zorganizowanie jeszcze jednej rundy w Stanach Zjednoczonych. Gdzie miałaby się odbyć?

Obecnie cykl MotoGP pojawia się w Stanach Zjednoczonych tylko raz. Runda jest organizowana na torze w teksańskim Austin, a więc na południu kraju. Wcześniej organizowano Grand Prix Stanów Zjednoczonych na torze Laguna Seca, ale wypadł on z kalendarza, bo nie był w stanie dalej spełniać wyśrubowanych norm bezpieczeństwa. Wcześniej zdarzało się, że w USA rozgrywano nawet 3 rundy mistrzostw.

NAS Analytics TAG

- Musi tak być, w pierwszej rozmowie z Dorną powiedziano mi, że będzie druga runda Grand Prix na północy Stanów Zjednoczonych. Wiem, że jest do zrobienia dużo pracy dla rozszerzenia naszej obecności w USA. Formuła 1 ma dużą przewagę, bo wyścigi mogą odbywać się na ulicach miast, ale my nie możemy tak robić, więc musimy szukać alternatyw - powiedział Massimo Rivola w wywiadzie dla włoskiej telewizji Sky.

Wyścigi motocyklowe cieszą się w USA dużą popularnością, a Amerykanie doceniają nawet takie serie jak King of the Baggers, która jest organizowana już od kilku sezonów, a zaczynała jako wyścig pokazowy. Z kolei runda Formuły 1 w Las Vegas pokazała, że nawet wpompowanie dużych pieniędzy w motorsportowe wydarzenie i wyśrubowane ceny biletów mogą przynieść pozytywne efekty finansowe i wizerunkowe. Runda zorganizowana na północy mogłaby też przyciągnąć kibiców z Kanady.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr