tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Modeka Donington 2010 - za wysokie progi
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Modeka Donington 2010 - za wysokie progi

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.08.02, 14:53 2 Drukuj

Buty firmy Modeka swoje nazwy zawdzięczają torom wyścigowym, a te, które trafiły do nas to Donington. Na półce stoją jako drugie, tuż za butami Laguna. Czy jednak Doningtony są tak dobre jak tor, po którym jeździli zawodnicy MotoGP?

Wyciągamy je z pudełka i… no cóż, szału nie ma. Swoją urodą buty na pewno nie powalają, ale z drugiej strony, najgorsze też nie są. O gustach przecież się nie dyskutuje, a poza tym, chodzi przecież o bezpieczeństwo. Tutaj Doningtony wypadają lepiej. Jest wytrzymała skóra bydlęca, ochraniacz goleni, solidne wzmocnienie na pięcie, czy slider z przodu. Wprawdzie plastikowy, ale wymienny. System wentylacji na kostce, jest równocześnie jej ochraniaczem i wcale nie musi się podobać.

NAS Analytics TAG

Zostając przy przepływie powietrza w bucie – rzeczywiście jakieś występuje, ale nie oszukujmy się, nie są to buty wyprodukowane do jazdy właśnie w wysokich temperaturach. Za to mają być wodoszczelne dzięki membranie Hipora Z-Liner. Tutaj niestety czeka użytkownika mokra niespodzianka. Buty są jedną z pierwszych części garderoby, która przemaka. Po dalszym użytkowaniu okazuje się, że efekt kałuży w bucie znacznie przyśpiesza fakt… zwyczajnego odklejenia się podeszwy od reszty buta w dwóch miejscach.

Podeszwa jest olejo- oraz benzynoodporna. Przy dość intensywnym (ale mieszczącym się w normach polskiego motocyklisty), czteromiesięcznym użytkowaniu, widać gołym okiem, że podeszwa ściera się zdecydowanie zbyt szybko. Do powyższych niedociągnięć w temacie jakości produkcji dodać należy materiał wewnątrz buta. Niestety rozciąga się on, a do tego odrywa od zewnętrznej warstwy skóry. To z kolei może skutecznie przeszkadzać, gdy nadmiar materiału zagniecie się w okolicach stopy.

Na początku porównałem buty Donington do toru o tej samej nazwie. Jak zapewne wielu z was wie, MotoGP od sezonu 2009 tam nie startuje, a powodem był zbyt słaba jakość toru. Może zatem buty Donington rzeczywiście mają coś wspólnego z miejscem? Za kwotę 490 złotych, nasza ocena butów w skali 1-6 wynieść musi 3 z minusem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
donninton z profilu modekamodeka donington wentylacja i slider kostki
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
slider wymienny modekaslider po glebie modeka
odblaski i wentylacja doningtonwzmocnienie piety modeka donington
modeka doningtonmodeka buty donington
podeszwa doningtonmodeka donnington 2010
motocykl na ramie kratownicowej yamaha trx honda drive safety trening promotor b mg 0488
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: at 12/01/2012 04:58

powodzenia przy wypadku..

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę