tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Modeka Donington 2010 - za wysokie progi
NAS Analytics TAG
KTM-790-DUKE-MY20-950x200 PL
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Modeka Donington 2010 - za wysokie progi

Autor: Piotr Jdrzejak 2010.08.02, 14:53 2 Drukuj

Buty firmy Modeka swoje nazwy zawdzięczają torom wyścigowym, a te, które trafiły do nas to Donington. Na półce stoją jako drugie, tuż za butami Laguna. Czy jednak Doningtony są tak dobre jak tor, po którym jeździli zawodnicy MotoGP?

Wyciągamy je z pudełka i… no cóż, szału nie ma. Swoją urodą buty na pewno nie powalają, ale z drugiej strony, najgorsze też nie są. O gustach przecież się nie dyskutuje, a poza tym, chodzi przecież o bezpieczeństwo. Tutaj Doningtony wypadają lepiej. Jest wytrzymała skóra bydlęca, ochraniacz goleni, solidne wzmocnienie na pięcie, czy slider z przodu. Wprawdzie plastikowy, ale wymienny. System wentylacji na kostce, jest równocześnie jej ochraniaczem i wcale nie musi się podobać.

NAS Analytics TAG

Zostając przy przepływie powietrza w bucie – rzeczywiście jakieś występuje, ale nie oszukujmy się, nie są to buty wyprodukowane do jazdy właśnie w wysokich temperaturach. Za to mają być wodoszczelne dzięki membranie Hipora Z-Liner. Tutaj niestety czeka użytkownika mokra niespodzianka. Buty są jedną z pierwszych części garderoby, która przemaka. Po dalszym użytkowaniu okazuje się, że efekt kałuży w bucie znacznie przyśpiesza fakt… zwyczajnego odklejenia się podeszwy od reszty buta w dwóch miejscach.

Podeszwa jest olejo- oraz benzynoodporna. Przy dość intensywnym (ale mieszczącym się w normach polskiego motocyklisty), czteromiesięcznym użytkowaniu, widać gołym okiem, że podeszwa ściera się zdecydowanie zbyt szybko. Do powyższych niedociągnięć w temacie jakości produkcji dodać należy materiał wewnątrz buta. Niestety rozciąga się on, a do tego odrywa od zewnętrznej warstwy skóry. To z kolei może skutecznie przeszkadzać, gdy nadmiar materiału zagniecie się w okolicach stopy.

Na początku porównałem buty Donington do toru o tej samej nazwie. Jak zapewne wielu z was wie, MotoGP od sezonu 2009 tam nie startuje, a powodem był zbyt słaba jakość toru. Może zatem buty Donington rzeczywiście mają coś wspólnego z miejscem? Za kwotę 490 złotych, nasza ocena butów w skali 1-6 wynieść musi 3 z minusem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
donninton z profilu modekamodeka donington wentylacja i slider kostki
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
slider wymienny modekaslider po glebie modeka
odblaski i wentylacja doningtonwzmocnienie piety modeka donington
modeka doningtonmodeka buty donington
podeszwa doningtonmodeka donnington 2010
motocykl na ramie kratownicowej yamaha trx honda drive safety trening promotor b mg 0488
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor: at 12/01/2012 04:58

powodzenia przy wypadku..

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr