tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Mistrzostwa Polski ruszaj na Torze Pozna
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Mistrzostwa Polski ruszaj na Torze Pozna

Autor: Lovtza 2015.08.22, 09:45 1 Drukuj

Dziś ruszają IX i X Rundy Wyścigowych Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski na Torze Poznań. O imprezie już Was informowaliśmy w tym tygodniu, dziś chcemy ponowi zaproszenie do kibicowania zawodnikom na żywo, szczególnie że w padoku widać już trudy tegorocznej rywalizacji i na polach startowych zabraknie kilku znanych nazwisk.

Runda w Poznaniu oraz ta ostatnia na SlovakiaRing odbędzie się bez Waldka Chełkowskiego startującego w klasie Superbike. Mimo iż Valdi miałby jeszcze szanse na zdobycie tytułu II wicemistrza Polski, to z powodu niegroźnie wyglądającego upadku nabawił się poważnej kontuzji:

NAS Analytics TAG

"Na ostatnią rundę Mistrzostw Polski oraz Europy w czeskim Moście zjawiliśmy się wcześniej aby przez kilka dni potrenować! Z każdą godziną było coraz lepiej i lepiej, do tego stopnia, że ostatniego dnia treningów poprawiłem kilka razy swoją życiówkę. Niestety podczas ostatniego okrążenia "odjechało" mi tylne koło w pełnym złożeniu i zaliczyłem niegroźnie wyglądającego "szlifa". Wpadając z asfaltu na trawę podbiło mi prawą stopę i wydawało się że to tylko skręcona kostka. Niepewnie potwierdziło to też dwóch lekarzy w ambulatorium na torze. Po takiej diagnozie i mimo mocno opuchniętego stawu skokowego, przez co nie mogłem założyć buta, postanowiłem pojechać w sobotę kwalifikacje i wyścig w którym zająłem 4 miejsce wśród Polaków. Udało się nawet poprawić czasówkę w niedzielny poranek ale w połowie wyścigu ból kostki nie pozwalał jechać szybciej i zająłem  5 miejsce. Po powrocie do Polski w poniedziałek rano okazało się, że kość śródstopia w najmniej unerwionym miejscu jest złamana i czeka mnie 12 tygodni w gipsie. Podejrzewam, że po takim unieruchomieniu to jeszcze około 3 miesiące rehabilitacji czyli pół roku poza motocyklem. Kontuzja okazała się poważna i eliminuje mnie z walki o punkty w Mistrzostwach Polski i Europy i z tego miejsca chciałbym życzyć powodzenia ścigającym się kolegom i oby już w tym sezonie wszyscy szczęśliwie dojeżdżali do mety!"


Chełkowski to nie jedyny ze znany nieobecny podczas bieżącej rundy WMMP. Janusz Oskaldowicz, który zaliczył bardzo poważny upadek na majowej rundzie Alpe Adria na Pannoniaring również musi przeznaczyć drugą cześć sezonu na leczenie i rehabilitację. Z informacji którymi dysponujemy wynika, że "Profesor" ma się już całkiem dobrze, ale tego czy wróci do ścigania nie jesteśmy na chwilę obecną w stanie powiedzieć.

Dodajmy, że weekend 22-23 sierpnia to również nie lada atrakcja dla wszystkich fanów "starych" motocykli. Na Torze "Poznań" będzie można zobaczyć ścigające się motocykle z lat 70 i 80, zarówno pochodzące z Polski (klasa Classic) jak i z Europy (klasa Classic 50 GP), ponieważ Tor "Poznań" jest gospodarzem jednej z rund cyklu Classic 50 Eurocup. Będzie to idealna okazja by zobaczyć jak motoryzacja, a w szczególności wyścigi motocyklowe zmieniły się na przestrzeni lat. Dla jednych będzie to sentymentalna podróż w przeszłość, dla innych okazja na ciekawą lekcję historii wyścigów motocyklowych. Automobilklub Wielkopolski serdecznie zaprasza wszystkich na to wydarzenie, które przypominamy będzie miało miejsce podczas IX i X rundy WMMP w przedostatni weekend sierpnia na Torze "Poznań"

Przypominamy, że zmagania motocyklistów na Torze "Poznań" można śledzić już od soboty 22 sierpnia, kiedy to rozegrane zostaną nie tylko kwalifikacje ale także pierwsze wyścigi każdej z klas. Szczegółowy harmonogram czasowy na stronie Automobilklubu Wielkopolskiego.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr