tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Metzeler Roadtec 01 - na każdą pogodę NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Metzeler Roadtec 01 - na każdą pogodę

Autor: Informacja prasowa 2016.04.21, 14:56 Drukuj

We Frankfurcie oficjalnie zaprezentowana została nowa opona Metzeler Roadtec 01. To opona segmentu Sport Touring, której zadaniem jest dostarczenie wysokiej przyczepności niezależnie od warunków pogodowych i od rodzaju nawierzchni. Nowy Roadtec 01 oferuje także większe przebiegi, uzyskiwane dzięki równomiernemu zużyciu i wysokiej stabilności przy dużych i niskich prędkościach.

Nowy produkt jest najmłodszym członkiem rodziny Roadtec, przeznaczonej dla motocykli sportowo-turystycznych, do której należą opony Roadtec Z6 oraz Roadtec Z8 Interact. Nowy Roadtec 01 jest ich następcą, oferują 10% większe przebiegi, oraz poprawioną przyczepność na mokrych i śliskich nawierzchniach. Roadtec Z8 Interact był najlepszą oponą w swojej klasie. Filozofia marki to jednak ciągłe zaangażowanie w badania i rozwój, których celem jest poprawianie produktów uznawanych na rynku za najlepsze.

NAS Analytics TAG

Efektem tych starań jest Roadtec 01, który utrzymując mocne więzy z osiągnięciami członków swojej rodziny, mocno odcina się od przeszłości i wykorzystuje zupełnie nowy sposób rozwoju i nowe kryteria oceny. To dlatego zatrzymując nazwę Roadtec, nowa opona nie otrzymała kolejnego numeru po Z8, ale oznaczono ją jako 01. Oznacza to, że mamy do czynienia z zupełnie nowym projektem, począwszy od użytych materiałów, przez profile opony i zastosowane mieszanki, skończywszy na rzeźbie bieżnika.

Kluczowe cechy:

  • Roadtec 01 ma zupełnie nowy układ bieżnika. W szczególności dotyczy to przedniej opony, której rowki bieżnika ułożone są względnie prostopadle do kierunku ruchu, po to aby zwiększyć mechaniczną przyczepność opony na mokrych nawierzchniach.
  • Powierzchnia kontaktu jest teraz krótsza i szersza, co gwarantuje dłuższe przebiegi opony
  • Innowacyjne mieszanki są doskonale dobrane do wymagań różnych kategorii motocyklistów. Dwuskładnikowa mieszanka tylnej opony z dużą domieszką krzemionki na brzegu opony zapewnia dobrą przyczepność w każdych warunkach i długie przebiegi. 100% domieszka krzemionki gwarantuje wysoką przyczepność i bezpieczeństwo w czasie hamowania, w szczególności na mokrych nawierzchniach.
  • Opasanie 0-stopni w połączeniu z technologią Interact poprawia stabilność i komfort, gwarantując przewidywalność i precyzję prowadzenia. 
  • Opona dostępna jest także w wersji dla motocykli ciężkich, oznaczona jako Heavy Weight Motorcycles (HWM).

Metzeler Roadtec 01 rozmiary

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę