tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Loris Capirossi odchodzi na emeryturę! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Loris Capirossi odchodzi na emeryturę!

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.09.02, 07:47 1 Drukuj

Po 22 latach i 324 wyścigach, trzykrotny Mistrz Świata podejmuje ciężką decyzję

Jeszcze w czasie rundy w Brnie, Loris mówił, że na początku sezonu odejście nie wchodziło w grę, jednak już wtedy zastanawiał się też, czy nie przenieść się do innej serii. Przed GP San Marino, które odbędzie się w ten weekend, Capirossi ogłosił na konferencji prasowej, że odchodzi z wyścigów i jest to jego ostatni sezon. 38-letni Włoch ledwo powstrzymał się od łez, a od osób zgromadzonych na sali dostał owacje na stojąco.

Loris Capirossi:

„Przede wszystkim chcę powiedzieć, że ten sezon był dla nas bardzo ciężki, nie znaleźliśmy najlepszego rozwiązania, aby jechać szybciej. Mamy jeszcze sześć wyścigów i zarówno dla siebie, jak i dla zespołu dam z siebie wszystko. Postaram się o dobre wyniki.

Ciężko mi to mówić, ponieważ po 22 sezonach, to będzie mój ostatni wyścig we Włoszech. Zdecydowałem zakończyć starty. Dziwnie jest też słuchać, jak inni kierowcy mówią o testach nowych motocykli, gdy ja tego nie będę robił. Odchodzę z wyścigów i to nie była łatwa decyzja, ale myślę, że to właściwy moment. Mówiłem do siebie „tak, nie, tak, nie” wiele razy, ale taka jest ostateczna decyzja. Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali i z którymi jeździłem. Zawsze starałem się jak mogłem i były to wspaniałe lata.”

Patrząc na obecnych na konferencji kolegów – Rossiego, Pedrosę, Stonera i Spiesa, Capirex zapytał, czy pomogą zdobyć jego setne podium w GP, ponieważ nie chce kończyć kariery z 99 pudłami na koncie.

W czasie 22 lat w wyścigach, Capirossi był najmłodszym w historii Mistrzem GP 125 (w wieku 17 lat). Loris był też pierwszym kierowcą, który zapewnił zwycięstwo dla Ducati w MotoGP w 2006 roku. Na początku sezonu 2010 wystartował w GP po raz 300, finiszując na 9. lokacie z Rizla Suzuki. Aktualnie Capirex ma rekord startów w Grand Prix – 324 wyścigi. Do końca kariery liczba ta powinna powiększyć się o sześć.

Capirossi powiedział, że otrzymał kilka ofert aby kontynuować wyścigi (w tym z nowym zespołem na zasadach CRT w MotoGP), ale teraz oficjalnie nie wiadomo, czym miałby się zająć. Plotki mówią, że Loris idzie w kierunku zarządzania w Dornie Sports – miałby pracować obok Franco Uciniego jako delegat w sprawach bezpieczeństwa.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę