tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Konrad Dbrowski na mecie Desafio Ruta 40 w Argentynie. Mimo trudnoci awansuje w generalce mistrzostw wiata
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Konrad Dbrowski na mecie Desafio Ruta 40 w Argentynie. Mimo trudnoci awansuje w generalce mistrzostw wiata

Autor: Informacja prasowa 2024.06.11, 12:13 Drukuj

Konrad Dąbrowski z Duust Rally Team, pomimo przeciwności dotarł na metę rajdu Desafito Ruta 40 YPF INFINIA w Argentynie - przedostatniej rundy sezonu 2024 Mistrzostw Świata w Rajdach Cross Country. Konrad zdobył przy tym cenne punkty i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rally2.

Rajd Argentyny był czwartą i zarazem przedostatnią rundą w tegorocznym cyklu Mistrzostw Świata w Rajdach Cross Country. Podczas dwunastej edycji Desafio Ruta 40 uczestnicy mieli do pokonania ponad 3 000 kilometrów po szutrowych i piaszczystych terenach, z czego 1 792 km stanowiły odcinki specjalne. Prolog i pierwszy etap rozegrano w Córdobie, drugim co do wielkości mieście w Argentynie. Stamtąd stawka przeniosła się do San Juan i La Rioja, by wrócić do Córdoby.

NAS Analytics TAG

Walczącego o podium w końcowej klasyfikacji kategorii Rally2 Konrada Dąbrowskiego w Argentynie nie omijał pech. Na prologu zadanie utrudniała gęsta mgła, która "oszczędziła" jedynie kilku uczestników. Dzień później po 200 kilometrach rywalizacji zawodnik Duust Rally Teamu zatrzymał się po tym, jak w pompach paliwa jego KTM-a doszło do zwarcia. Ponowne uruchomienie motocykla nie było możliwe, więc Konrad musiał wezwać pomoc i nie był w stanie dokończyć etapu. Na drugim i trzecim odcinku Dąbrowski narzucił solidne tempo, ale na czwartym w jego maszynie doszło do uszkodzenia zbiorników paliwa, przez co musiał mocno zwolnić, by w ogóle dojechać do strefy tankowania.

23-letni Konrad Dąbrowski ostatecznie wywalczył w Rajdzie Argentyny czwarte miejsce w klasyfikacji Rally2, w której po wygraną sięgnął lider mistrzostw Romain Dumontier. Reprezentant Duust Rally Teamu nie tylko awansował na trzecią lokatę w generalce Rally2, ale też umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Juniorów. W motocyklowej klasie RallyGP najszybszy w Argentynie był Ricky Brabec, a liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Ross Branch.

- Niestety Rajd Argentyny nie poszedł po naszej myśli. Codziennie jechałem w zasadzie na pół gazu, za każdym razem z innego powodu. W prologu wyjechaliśmy w góry, gdzie była tak gęsta mgła, że nie było nic widać. Do pierwszego etapu wystartowałem w kurzu, musiałem wyprzedzać i traciłem na tym czas, ale byłem zmotywowany, bo przed nami wciąż było pięć dni rywalizacji i wiele mogło się wydarzyć. Niestety po 200 kilometrach mój motocykl stanął przez zwarcie w pompach paliwa. Na czwartym etapie znów mieliśmy problemy, gdy zepsuł się zaworek w zbiorniku, a paliwo przelewało się i wyciekało odpowietrznikiem. Do tankowania było 160 kilometrów, a ja po 30 nie miałem już połowy paliwa, więc musiałem mocno zwolnić, żeby zmniejszyć spalanie i dojechać do strefy tankowania - opowiadał Konrad Dąbrowski. - Niestety, w Argentynie nie dane mi było pościgać się tak, jak lubię. Dojechaliśmy jednak do mety i zdobyliśmy cenne punkty do klasyfikacji generalnej. W Rally2 wskoczyliśmy do czołowej trójki, więc najważniejszy plan na ten rajd został wykonany. Nie mogę już doczekać się finału sezonu w Maroku.

Piątym i zarazem ostatnim przystankiem sezonu 2024 W2RC będzie Rajd Maroka, który odbędzie się w dniach 5-11 października Konrad Dąbrowski przystąpi do niego z realnymi szansami na medal klasyfikacji Rally2, w której dzięki solidnym wynikom i zwycięstwie w Abu Dhabi Desert Challenge, zgromadził 60 punktów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr