tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kierowca zarobił 31 punktów w 2 minuty. Niebezpieczna jazda przez centrum miasta [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kierowca zarobił 31 punktów w 2 minuty. Niebezpieczna jazda przez centrum miasta [FILM]

Autor: Andrzej Sitek 2022.09.16, 11:23 1 Drukuj

Co prawda nagranie udostępnione przez śląską policję dotyczy samochodu osobowego, a nie motocykla, ale niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz nie ominął ślamazarnych puszek objeżdżając przy okazji wysepki, podwójne ciągłe lub inne przeszkody. To głupie zachowanie i nie ma co z tym dyskutować, ale przecież się zdarza. 

Inna rzecz, że kierowca osobówki z poniższego nagrania nie zachował się tak raz, tylko wiele razy. Film został nagrany na jednej z ulic Gliwic, ale nie przez patrol policji, tylko kierowcę, który widząc rajdowca w osobowym oplu postanowił przekazać nagranie na skrzynkę Stop Agresji Drogowej. Pewnie nazwiecie go konfidentem, ale chyba wszyscy się zgodzimy, że rajd przez centrum miasta był nie tylko głupi, ale oznaczał również poważne ryzyko dla innych uczestników ruchu drogowego.

NAS Analytics TAG

A lista wykroczeń jest długa, bardzo długa. W niespełna dwie minuty pirat drogowy zaliczył wyprzedzanie na przejściu i skrzyżowaniu, niezastosowanie się do nakazu jazdy z prawej strony znaku, jazdę z pasa do skrętu w lewo na wprost. Oczywiście nie zabrakło przejazdu przez linię podwójną ciągłą oraz powierzchnię wyłączoną. Policja skrupulatnie podliczyła wszystkie wykroczenia kierowcy i wyszło łącznie 31 punktów karnych.

To oznacza dla pirata powrót do szkoły jazdy i konieczność ponownego zdawania na prawko. Na tym nie koniec, bo sprawa trafiła do sądu, który może dołożyć w prezencie nawet 30 tys. złotych i… zakaz prowadzenia pojazdów.  

Nie wygląda to zbyt dobrze, ale przecież mogło być jeszcze gorzej. Przypomnijmy, że już od jutra obowiązywać będzie nowe Rozporządzenie w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego. Zgodnie ze zmienionym taryfikatorem liczba punktów karnych za popełnione przez kierowcę opla wykroczenia wyniosłaby już 41.

Przy okazji warto przypomnieć, że od 17 września 2022 ciężar punktów karnych będzie bardziej dotkliwy. Przede wszystkim nie zostaną skasowane po roku, jak dotychczas, ale dopiero po upływie dwóch lat. Znika też możliwość zredukowania liczby punktów poprzez dodatkowe szkolenie w WORD.

    

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę