tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Agresja na polskich drogach ma si doskonale. Policyjne skrzynki z nowym rekordem zgosze od kierowcw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Agresja na polskich drogach ma si doskonale. Policyjne skrzynki z nowym rekordem zgosze od kierowcw

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.01.31, 07:50 Drukuj

Od kilku lat policja prowadzi skrzynki "Stop agresji drogowej". Kierowcy mogą przesyłać mailem niebezpieczne wyczyny współużytkowników dróg i liczyć na to, że wielu z nich prędzej czy później dopadnie ich karma w postaci mandatu. Policja podsumowała działanie skrzynek w roku 2023.

Jak informuje Interia, w 2023 r. na policyjne skrzynki "Stop agresji drogowej" wpłynęło 29 615 zgłoszeń. To o ok. 1 tys. więcej niż w 2022 r. i ponad 4 tys. więcej niż w 2021 r. Oczywiście nie oznacza to, że nagle staliśmy się bardziej agresywni, ponieważ trzeba też wziąć pod uwagę prosty fakt wzrostu popularności samochodowych wideorejestratorów. Urządzenia stają się tańsze, więc kupuje je więcej osób i tym samym mamy więcej nagrań. Jest też wiele zgłoszeń pokazujących zachowania niezgodne z prawem, ale zbyt błahe, by zakwalifikować je jako agresywne.

NAS Analytics TAG

Najwięcej zgłoszeń odnotowano w Komendzie Stołecznej Policji i było ich 7168 - o 156 więcej niż w 2022 r. Na drugim miejscu podium znalazł się Wrocław z wynikiem 4610 zgłoszeń (+66 r/r), a podium zamyka KWP Katowice z wynikiem 3083 zgłoszenia i wzrostem liczby przesłanych filmów aż o 405 sztuk. W pierwszej piątce są też Poznań (2983 zgłoszenia) i Kraków (2243 zgłoszenia). Najmniej pracy miała KWP Kielce, gdzie przesłano zaledwie 378 filmów, co daje spadek o 155. Co ciekawe, jest to powrót do poziomu z 2021 r., kiedy odnotowano 374 zgłoszenia.

Policja zachęca do przesyłania nagrań, na których widać wyprzedzanie na trzeciego, omijanie pojazdu, który ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu, przyspieszanie przez wyprzedzanego kierowcę, zajeżdżanie drogi i wjazd na skrzyżowanie przy czerwonym świetle. Oczywiście zgłoszenie powinno zawierać datę, miejsce, markę, model i numer rejestracyjny pojazdu, którym porusza się niebezpieczny kierowca. Dlatego najlepszym pomysłem jest zakup rejestratora z modułem GPS. Pamiętajcie tylko, żeby nagrywając pirata drogowego samemu nie łamać przepisów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr