tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 IOM TT 2022: John McGuinness gotowy na setny start na Wyspie Man. ycie zaczyna si po pidziesitce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

IOM TT 2022: John McGuinness gotowy na setny start na Wyspie Man. ycie zaczyna si po pidziesitce

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.12, 11:11 1 Drukuj

W tym roku John McGuinness obchodzi dwa ważne jubileusze - 50 urodziny i 100 start w Isle of Man Tourist Trophy. Rakieta z Morecambe pierwszy raz pojawiła się na Wyspie Man 26 lat temu. Do tego zawodnik powraca pod skrzydła Hondy.

John McGuinness pierwszy raz pojawił się na linii startu w 1996 r. i zdobył tytuł najlepszego początkującego zawodnika. Trzy lata były potrzebne do wygrania pierwszego wyścigu, a były nim zmagania w klasie 250cc Lightweight. Od początku swojej kariery McGuinness wygrał 23 wyścigi i 47 razy stawał na podium. Bardziej utytułowany jest tylko Joey Dunlop. Jak informują organizatorzy, w 2007 roku, kiedy wyścig obchodził swoje stulecie, McGuinness jako pierwszy pokonał barierę średniej prędkości 130 mph, a więc 209,21 km/h. Łącznie pokonał Mountain Course aż 1320 razy.

NAS Analytics TAG

W 2022 r. John McGuinness powraca do Hondy, z którą zdobył najwięcej zwycięstw, a i sam producent jest najlepszym w historii TT z 189 pierwszymi miejscami. Zawodnik dosiądzie motocykla CBR1000RR-R Fireblade SP. To właśnie na różnych generacjach tego modelu McGuinness zdobył 12 z 23 wygranych. Do tego królowa mianowała go Członkiem Orderu Imperium Brytyjskiego. Tegoroczna edycja Isle of Man Tourist Trophy rusza 29 maja.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr