tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Drogi ekspresowe i autostrady za prawie 300 mld z. Rzd przyj potny program drogowy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Drogi ekspresowe i autostrady za prawie 300 mld z. Rzd przyj potny program drogowy

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.12.13, 17:09 Drukuj

We wtorek 13 grudnia rząd przyjął Program budowy dróg do roku 2030 z perspektywą do roku 2033. To największy tego typu program w historii naszego kraju. W jego ramach powstaną nowe drogi ekspresowe i autostrady, a premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że Polska ma na to pieniądze.

Po zakończeniu programu powstanie sieć licząca łącznie ponad 8 tys. km dróg. Jeśli chodzi o nowe inwestycje, to w planach są m.in. S5 z Grudziądza do Ostródy, tzw. duża obwodnica Warszawy, Zachodnia Obwodnica Szczecina, rozbudowa autostrady A2 z Łodzi do Warszawy i wiele innych. Łączna wartość programu opiewa na kwotę 294 mld zł. Premier Morawiecki zapewniał, że środki są zagwarantowane w budżetach na ten rok i kolejne lata. Co ciekawe, odrębną uchwałą mają być zagwarantowane pieniądze na budowę trasy S8 od Białegostoku do węzła Raczki koło Suwałk.

NAS Analytics TAG

Rządzący podkreślają, że dzięki temu programowi Polska będzie jednym z najlepiej skomunikowanych krajów w Europie. To z kolei ma napędzić gospodarkę, a już sam etap budowy dróg stworzy wiele nowych miejsc pracy. Nowe drogi ekspresowe i rozbudowane autostrady z pewnością przyciągną inwestorów, ponieważ np. duże centra logistyczne są zlokalizowane w pobliżu najważniejszych węzłów. Do tego Morawiecki podkreślał, że rozbudowa dróg da nowe szanse również mieszkańcom terenów wiejskich i małych miast powiatowych. Program ma także pomóc odzyskać równowagę po kryzysach spowodowanych pandemią koronawirusa i nieuzasadnioną napaścią Rosji na Ukrainę.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr