tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dlaczego chcia rozjecha motocyklist? Agresor w Renault Megane wymierza sprawiedliwo w terenie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dlaczego chcia rozjecha motocyklist? Agresor w Renault Megane wymierza sprawiedliwo w terenie

Autor: Alonzo 2020.12.13, 00:53 58 Drukuj

Jest takie offroadowe powiedzenie, że "dzik musi ryć". Nie każdemu się to podoba. Ten agresor w Renault Megane przekroczył wszelkie granice zdrowego rozsądku i potraktował motocykistów jak bandytów. O ile rozjeżdżanie ludzi samochodem może dałoby się jakoś wytłumaczyć względami obrony koniecznej, o tyle w tej sytuacji to raczej motocykliści powinni się bronić. Kierowca Renault Megane sam stwierdza, że jego działania były podyktowane faktem, że motocykliści bez zezwolenia wjechali na jego prywatny teren i zostawiali na nim ślady opon swoich motocykli. W takiej sytuacji przemoc fizyczna i stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia motocyklistów nie znajduje bezpośredniego oparcia w przepisach prawa. Być może zdolny prawnik znalazłby jakieś uzasadnienie prawne dla postępowania kierowcy Renault, ale musiałoby to być powiązane z dość kreatywną interpretacją całej sytuacji. Polskie przepisy nie przewidują kary śmierci za wtargnięcie na czyjś teren czy tez za zniszczenie czyjeś własności, a tak właśnie mogła się zakończyć interwencja tego kierowcy.

NAS Analytics TAG

Na ten film trzeba patrzeć pod dwoma kątami. Po pierwsze niszczenie terenu oponami motocykli terenowych wywołuje wiele frustracji i złości u osób, które niewiele mogą na to poradzić. Bezczynność i niska skuteczność stróżów prawa rodzi poczucie bezsilności i jeszcze większą złość. Jeżdżąc motocyklem terenowym, nie można przestrzegać wyłącznie granic jego fizycznych możliwości, ale trzeba też mieć wyobraźnię i wiedzieć, gdzie są granice jazdy w sposób nieuciążliwy dla innych. Z drugiej strony trzeba wiedzieć, że motocyklami crossowymi i motocyklami enduro jeżdżą ludzie młodzi, którzy z racji swojego wieku popełniają błędy. Nawet jeżeli nie podoba nam się to, co robią, nie mamy prawa przekraczać granic, określonych przepisami. Nie mamy prawa do samosądów i do powodowania zagrożenia dla zdrowia i życia takich osób. Skrajna agresja, poddawanie się emocjom i działania niezgodne z prawem mogą wywołać konsekwencje, niewspółmierne do pierwotnego czynu, który wywołał taki łańcuch reakcji. Dorosłe życie wymaga od nas rozsądku, panowania nad swoimi emocjami i odpowiedzialności. W tym przypadku tych rzeczy zabrakło.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 21
Poka wszystkie komentarze
Autor: Pitek 14/12/2020 09:22

We ju nie pij!

Odpowiedz
Autor: !! 14/12/2020 17:40

Stary a gupi

Odpowiedz
Autor: Kojo 14/12/2020 20:16

A ty mody i niedowiadczony

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr