tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW HP2 powróci?!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW HP2 powróci?!

Autor: Beavis 2014.11.14, 11:16 Drukuj

Dotarliśmy do pierwszych zdjęć, które mogą potwierdzać istnienie nowego wcielenia BMW HP2.

Kilka lat temu niemieccy inżynierowie, na świecie postrzegani jako skrajnie nudni, wpadli na pomysł produkcji motocykla hard enduro o mocy przekraczającej 100 KM i pojemności około litra. I nie mowa tutaj tylko i wyłącznie o BMW HP2, KTM miał przecież w tym czasie 950 Super Enduro. Sprzęty te nie były nigdy kosmicznie popularne, ale na tyle ciekawe, żeby swego czasu posiadać dedykowaną klasę w prologu na Erzberg Rodeo.

__________________________________________

Okazuje się, że istnieje możliwość reaktywacji legendarnej HP2 Enduro. Na stronie fanklubu BMW pojawiło się zdjęcie reklamy wielkiego enduro. Podpis jest wymowny: "Powrót bestii!". Fotka bez wątpienia nie przedstawia poprzedniego HP2 - już na pierwszy rzut oka widać, że BMW wyposażone jest w chłodzony cieszą silnik, także design współgra z aktualnymi trendami niemieckiej marki (lampa delikatnie podobna do tej z nowego R1200R).

Oficjalne stanowisko importera motocykli BMW w Polsce jest dyplomatyczne. Pytając o możliwość powstania nowego HP2 usłyszeliśmy odpowiedź, że BMW "nie potwierdza ani nie zaprzecza". HP2 oparte o jednostkę napędową z bieżącego modelu R1200GS jest logicznym posunięciem i wpisuje się w politykę wypełniania kolejnych nisz.

Nie możemy doczekać się kolejnych informacji. Widzicie miejsce na 125 KM w terenie?

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę