tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Antoine Meo na stole operacyjnym NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Antoine Meo na stole operacyjnym

Autor: Lovtza 2016.01.21, 11:35 Drukuj

Antoine Meo może mówić o dużym rozczarowaniu jeśli chodzi o start w tegorocznym Dakarze. Francuz wygrał dwa odcinki tegorocznego maratonu, a podium w klasyfikacji końcowej było w jego zasięgu. Niestety upadek na przedostatnim odcinku specjalnym doprowadził do kontuzji obu rąk. Walcząc z bólem Meo dojechał do mety rajdu, ale spadł na (imponującą w tej sytuacji!) siódmą pozycję w generalce.

Badania przeprowadzone po zawodach ujawniły poważne urazy u zawodnika. Te najgorsze to złamanie kości łódeczkowatej lewej dłoni oraz zwichnięcie w nadgarstku prawej dłoni. W tym tygodniu Meo przejdzie dwie operacje, których zadaniem będzie naprawienie powstałych uszkodzeń.

"Kość łódeczkowata moje lewej ręki jest połamana. Mam też przesunięcie nadgarstka prawej dłoni. Operacja lewej ręki odbędzie się w przyszły wtorek, a operacja prawej w środę" - stwierdził Francuz.

Zawodnik KTMa rozbił się 40 kilometrów przed końcem przedostatniego OSu rajdu. Prawdopodobną przyczyną były zużyte opony, które miały za sobą 480 kilometrów jazdy tego dnia. Meo pozbierał się i mimo bólu pokonał ostatni 180 kilometrowy odcinek, aby zachować pozycję w pierwszej dziesiątce imprezy.

"Zaliczyłem wypadek 40 kilometrów przed metą przedostatniego etapu. To się wydarzyło na końcu testu. Był tam naprawdę ciasny ślepy zakręt nie oznaczony na roadbooku. Zużyta tylna opona pośliznęła się i uderzyła w skałę, po czym wyleciałem z motocykla przez kierownicę."

"Ostatni odcinek specjalny o długości 180 km był najdłuższym w moim życiu. Nie chciałem jednak rzucić ręcznika tak blisko mety. Jestem szczęśliwy zarówno z tego że ukończyłem Dakar, jak i z tego że się już skończył" - dodał Meo. 

Twardziel! Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę