tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Android na gumie, czyli jak Akrapović testuje swoje układy wydechowe [FILM]

Android na gumie, czyli jak Akrapović testuje swoje układy wydechowe [FILM]

Autor: Raff 2018.08.09, 13:21 Drukuj

Wydaje wam się, że kultowe tłumiki ze znakiem skorpiona testowane są przez ogorzałych Słoweńców na pętli pod Mangartem? Nie podobnego, Akrapović wykorzystuje najnowocześniejszą technologię.

Nie tak dawno Yamaha rozpływała się nad motobotem - humanoidem, który radził sobie ze sportową maszyną nie gorzej niż zaspany motocyklista. Okazuje się, że nie tylko ten producent wykorzystuje zmechanizowanych motocyklistów do testów. Podobnym urządzeniem dysponuje także znany producent układów wydechowych - Akrapović.

Skomplikowane urządzenie pozwala na testy podzespołów w warunkach nieosiągalnych dla przeciętnego człowieka. Przez wiele godzin spędzonych w hamowni, robot nieskończenie wiele razy symuluje każde warunki jazdy - od autostradowych przelotów, po ekstremalne warunki miejskie.

Urządzenie Akrapovicia operuje prawą manetką, dźwignią zmiany biegów, sprzęgłem. Dzięki wynikom powtarzalnym w stu procentach, możliwe jest porównywanie parametrów po wprowadzeniu drobnych korekt.

My wolelibyśmy wprawdzie osobiście testować produkty Akrapa na słoweńskich przełęczach, ale z techniką nie wygrasz...

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę