tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Airoh Mathisse RS - nasza ocena
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Airoh Mathisse RS - nasza ocena

Autor: Ania Jędrasiak 2009.07.10, 10:28 3 Drukuj

Tym razem  w nasze ręce wpadł jeden z wyższych modeli z gamy kasków szczękowych Airoha. Model Mathisse RS, bo o nim mowa, dostępny jest w jednym, matowo-czarnym malowaniu.  Od razu widać, że włoska firma nie poszła na łatwiznę i garnek wygląda na dopracowany. Wszystkie mechanizmy chodzą lekko i precyzyjnie.

Po założeniu na głowę okazuje się, ze skorupa jest w miarę lekka. Kask waży 1550 gram. Gdyby włoscy konstruktorzy wycięli nieco więcej miejsca na uszy, byłoby wyśmienicie. Praktycznie  standardem w kaskach stało się wypinane wnętrze. Tutaj także spokojnie można wyjąć i włożyć do pralki zarówno poduszki policzkowe, jak i górną część wyściółki.  

NAS Analytics TAG

Mechanizm podnoszenia szczęki jest całkiem wygodny. Aby ją unieść należy wcisnąć wielki przycisk po jej wewnętrznej stronie. Patent, po chwili przyzwyczajenia, sprawdza się wyjątkowo dobrze.

Mathisse RS został wyposażony w przeciwsłoneczną blendę. Podobnie jak w modelu Forcejest ona dość głęboka. Dzięki temu żaden niechciany promień słońca nie dostanie się do oczu kierowcy. System otwierania i zamykania przesłony działa bez zarzutu. Mimo tego, że wizjer nie jest zbyt duży pole widzenia jest zaskakująco szerokie.

Szybkę bardzo ciężko jest zaparować. System wentylacji w kasku jest wyjątkowo wydajny. Niestety przednich wlotów powietrza, znajdujących się na szczęce nie da się zamknąć. Podczas jazdy z większą prędkością w całej skorupie czujemy wiatr. Brak dolnej osłony podbródka powoduje natomiast sporadyczne wlatywanie do wnętrza skorupy wszelkiego rodzaju pyłków czy innych małych rzeczy. Mathisse nie jest kaskiem, który sprawdzi się podczas przecinania ulic miasta z prędkością światła. Kiedy nie możemy schować się za przednią szybą szybka jazda, po jakimś czasie doprowadza do bólu głowy. Skorupa natomiast świetnie sprawdzi się podczas turystycznych wypadów z rozsądnymi prędkościami.

Kask został zrobiony z tworzywa termoplastycznego. Producent twierdzi, że ten materiał  zapewni nam odpowiednią ochronę niezależnie od kąta uderzenia głową o asfalt. Mathisse RS dostępny jest w rozmiarach od XS do XXL. Aby stać się właścicielem tej skorupy należy wydać 790 zł, co nie jest wydaje mi się wygórowaną ceną, jak za tej klasy kask.

Importer:
Uhma Bike
Mysiadło, ul. Osiedlowa 2b
(róg Puławskiej)
05-500 Piaseczno
tel.: + 48 22 715 52 28
tel./fax: +48 22 715 52 27

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Mathisse RS blenda
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
mathisse RS podniesiona szczeka
Mathisse RS szczeka
Airoh Mathisse RS kask szczekowy
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę