tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Airoh GP replika James Toseland
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Airoh GP replika James Toseland

Autor: Eristof 2009.12.01, 14:43 3 Drukuj

Airoh GP replika James Toseland

2009.12.01 Eristof

Smukły kształt kasku połączony z ciekawą kolorystyką skutecznie zachęca do bliższego zapoznania się z włoskim produktem

Marka Airoh najczęściej kojarzona jest z jednym z czołowych producentów kasków offroadowych na świecie. Po „włoszczyznę" sięgnęły takie gwiazdy jak Ivan Cervantes, Antonio Cairoli, czy też nasz polski Mistrz Ameryki - Tadek Błażusiak. W tym roku marka Airoh przygotowała zupełnie nowy model, przeznaczony dla kierowców wyścigowych. Zaufali mu między innymi James Toseland, Hector Barbera oraz Julian Simon.

Stylistyka i wykonanie

Smukły kształt kasku, połączony z ciekawą kolorystyką, skutecznie zachęca do bliższego zapoznania się z dziełem włoskich projektantów. Oprócz malowań Factory, GP i Color Airoh przygotował grafiki niektórych zawodników wspieranych przez firmę Locatelli SPA, do której należy marka. W ofercie znalazły się repliki kasków takich zawodników jak: Hector Barbera, Julian Simon, Andrea Iannone, Lorenzo Zanetti oraz James Toseland. Ostatnią z nich możecie podziwiać na załączonych zdjęciach.

Skorupa kasku Airoh GP jest dostępna w 4 rozmiarach i została wykonana z kompozytu zawierającego włókno węglowe oraz kevlar. Na zewnętrznej stronie wizjera znajdziemy blokadę oraz mechanizm mocowania zrywek. Natomiast wewnętrzna część szybki zawiera miejsce na wkładkę zapobiegającą jej parowaniu. Wnętrze kasku wykonano z hypoalergicznej, antybakteryjnej i oddychającej tkaniny sanitized. W przypadku zabrudzenia można je w każdej chwili wyjąć i wrzucić do pralki. Warto też nadmienić, iż wkładki boczne posiadają specjalne uchwyty, które ułatwiają zdjęcie kasku w przypadku, gdy jego użytkownik uległ wypadkowi. System wentylacji Airoha GP powstał na podstawie badań w tunelu aerodynamicznym. Powietrze dostaje się do wnętrza kasku i chłodzi głowę kierowcy za pośrednictwem czterech regulowanych wlotów, umieszczonych na szczęce oraz w czołowej części. Natomiast w tylnej części skorupy znajdują się dwa, niezależnie regulowane wyloty, które pomagają w dostosowaniu optymalnej wydajności wentylacji. Produkt marki Airoh zapinany jest za pomocą zapięcia typu 2D i posiada deflektor na nos oraz tzw. bródkę.

Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy kontakt z kaskiem Airoh GP wiązał się z miłym zaskoczeniem. Włoski produkt sprawia wrażenie niezwykle lekkiego. Tak lekkiego, że trudno było mi uwierzyć, iż jego masa dla rozmiaru L wynosi 1330 g +/- 50 g. Nie rozczarowałem się, gdy włożyłem go na głowę. Miłe w dotyku wnętrze kasku bardzo dobrze przylega do każdej części głowy. Przypadł mi również do gustu mechanizm zamykania i otwierania szybki, który pracuje bardzo lekko, a zarazem zdecydowanie. Demontaż wizjera jest prosty i wymaga odkręcenia jedynie dwóch trzymających go nakładek.

Gdybym zupełnie nie wiedział, jaki jest to kask, jakiej marki i do czego jest on przeznaczony, bez wątpienia rozpoznałbym, że jest to produkt dedykowany kierowcom wyścigowym - te słowa najlepiej oddają moje odczucia z jazdy. Airoh GP jest lekki, wygodny i posiada mocno rozbudowany system wentylacji, który jest bardzo wydajny. Ostatniej z tych zalet zazwyczaj towarzyszy odczuwalny, dość wysoki poziom hałasu, co nie jest wyjątkiem także w tym przypadku. Jednak każdy zawodnik startujący w wyścigach motocyklowych ma tego pełną świadomość i potrafi radzić sobie z tym „problemem". Nie spodobał mi się sposób rozwiązania regulacji wlotów powietrza na szczęce, który znajduje się po jej wewnętrznej stronie. W wyniku tego dostosowanie ilości dostarczanego powietrza podczas jazdy jest trudno wykonalne, a nawet wręcz niemożliwe w przypadku, gdy mamy zamontowaną bródkę.

Wysoka jakość w niskiej cenie

Włosi, współpracując z zawodnikami wyścigów GP, stworzyli produkt, który legitymuje się dobrą wentylacją, wysokim komfortem, niską wagą oraz ciekawą stylistyką. Tym samym udowodnili, że mają wiele do powiedzenia nie tylko w kwestii budowy kasków offroadowych, ale także tych przeznaczonych do najszybszych wyścigów motocyklowych. Airoh GP ma dodatkowo jedną, bardzo istotną zaletę, którą jest cena. Kask ten w Polsce kosztować będzie w granicach od 1650 zł do 1800 zł. Osoby zainteresowane zakupem modelu GP zapraszamy do dystrybutorów marki Airoh od lutego przyszłego roku.

Importer:
Uhma-Bike
Mysiadło, ul. Osiedlowa 2b
(róg Puławskiej)
05-500 Piaseczno
tel.: + 48 22 715 52 28
tel./fax: +48 22 715 52 27
www.uhma-bike.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Qba 04/09/2012 23:31

Ta, szczególnie ten model :D

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę