tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Airoh GP replika James Toseland
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Airoh GP replika James Toseland

Autor: Eristof 2009.12.01, 14:43 3 Drukuj

Airoh GP replika James Toseland

2009.12.01 Eristof

Smukły kształt kasku połączony z ciekawą kolorystyką skutecznie zachęca do bliższego zapoznania się z włoskim produktem

Marka Airoh najczęściej kojarzona jest z jednym z czołowych producentów kasków offroadowych na świecie. Po „włoszczyznę" sięgnęły takie gwiazdy jak Ivan Cervantes, Antonio Cairoli, czy też nasz polski Mistrz Ameryki - Tadek Błażusiak. W tym roku marka Airoh przygotowała zupełnie nowy model, przeznaczony dla kierowców wyścigowych. Zaufali mu między innymi James Toseland, Hector Barbera oraz Julian Simon.

Stylistyka i wykonanie

Smukły kształt kasku, połączony z ciekawą kolorystyką, skutecznie zachęca do bliższego zapoznania się z dziełem włoskich projektantów. Oprócz malowań Factory, GP i Color Airoh przygotował grafiki niektórych zawodników wspieranych przez firmę Locatelli SPA, do której należy marka. W ofercie znalazły się repliki kasków takich zawodników jak: Hector Barbera, Julian Simon, Andrea Iannone, Lorenzo Zanetti oraz James Toseland. Ostatnią z nich możecie podziwiać na załączonych zdjęciach.

Skorupa kasku Airoh GP jest dostępna w 4 rozmiarach i została wykonana z kompozytu zawierającego włókno węglowe oraz kevlar. Na zewnętrznej stronie wizjera znajdziemy blokadę oraz mechanizm mocowania zrywek. Natomiast wewnętrzna część szybki zawiera miejsce na wkładkę zapobiegającą jej parowaniu. Wnętrze kasku wykonano z hypoalergicznej, antybakteryjnej i oddychającej tkaniny sanitized. W przypadku zabrudzenia można je w każdej chwili wyjąć i wrzucić do pralki. Warto też nadmienić, iż wkładki boczne posiadają specjalne uchwyty, które ułatwiają zdjęcie kasku w przypadku, gdy jego użytkownik uległ wypadkowi. System wentylacji Airoha GP powstał na podstawie badań w tunelu aerodynamicznym. Powietrze dostaje się do wnętrza kasku i chłodzi głowę kierowcy za pośrednictwem czterech regulowanych wlotów, umieszczonych na szczęce oraz w czołowej części. Natomiast w tylnej części skorupy znajdują się dwa, niezależnie regulowane wyloty, które pomagają w dostosowaniu optymalnej wydajności wentylacji. Produkt marki Airoh zapinany jest za pomocą zapięcia typu 2D i posiada deflektor na nos oraz tzw. bródkę.

Pierwsze wrażenia

Mój pierwszy kontakt z kaskiem Airoh GP wiązał się z miłym zaskoczeniem. Włoski produkt sprawia wrażenie niezwykle lekkiego. Tak lekkiego, że trudno było mi uwierzyć, iż jego masa dla rozmiaru L wynosi 1330 g +/- 50 g. Nie rozczarowałem się, gdy włożyłem go na głowę. Miłe w dotyku wnętrze kasku bardzo dobrze przylega do każdej części głowy. Przypadł mi również do gustu mechanizm zamykania i otwierania szybki, który pracuje bardzo lekko, a zarazem zdecydowanie. Demontaż wizjera jest prosty i wymaga odkręcenia jedynie dwóch trzymających go nakładek.

Gdybym zupełnie nie wiedział, jaki jest to kask, jakiej marki i do czego jest on przeznaczony, bez wątpienia rozpoznałbym, że jest to produkt dedykowany kierowcom wyścigowym - te słowa najlepiej oddają moje odczucia z jazdy. Airoh GP jest lekki, wygodny i posiada mocno rozbudowany system wentylacji, który jest bardzo wydajny. Ostatniej z tych zalet zazwyczaj towarzyszy odczuwalny, dość wysoki poziom hałasu, co nie jest wyjątkiem także w tym przypadku. Jednak każdy zawodnik startujący w wyścigach motocyklowych ma tego pełną świadomość i potrafi radzić sobie z tym „problemem". Nie spodobał mi się sposób rozwiązania regulacji wlotów powietrza na szczęce, który znajduje się po jej wewnętrznej stronie. W wyniku tego dostosowanie ilości dostarczanego powietrza podczas jazdy jest trudno wykonalne, a nawet wręcz niemożliwe w przypadku, gdy mamy zamontowaną bródkę.

Wysoka jakość w niskiej cenie

Włosi, współpracując z zawodnikami wyścigów GP, stworzyli produkt, który legitymuje się dobrą wentylacją, wysokim komfortem, niską wagą oraz ciekawą stylistyką. Tym samym udowodnili, że mają wiele do powiedzenia nie tylko w kwestii budowy kasków offroadowych, ale także tych przeznaczonych do najszybszych wyścigów motocyklowych. Airoh GP ma dodatkowo jedną, bardzo istotną zaletę, którą jest cena. Kask ten w Polsce kosztować będzie w granicach od 1650 zł do 1800 zł. Osoby zainteresowane zakupem modelu GP zapraszamy do dystrybutorów marki Airoh od lutego przyszłego roku.

Importer:
Uhma-Bike
Mysiadło, ul. Osiedlowa 2b
(róg Puławskiej)
05-500 Piaseczno
tel.: + 48 22 715 52 28
tel./fax: +48 22 715 52 27
www.uhma-bike.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Qba 04/09/2012 23:31

Ta, szczególnie ten model :D

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę