tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 81 powodów, żeby chronić kolana
NAS Analytics TAG

81 powodów, żeby chronić kolana

Autor: Reklama 2016.03.29, 16:09 Drukuj

Sezon motocyklowy pomału się zbliża a ładna pogoda wzywa, żeby odkurzyć motocykl. Kiedy jest już ciepło nikt nie chce się pocić w wodoodpornej odzieży. Dlatego też na ulicach widać coraz więcej motocyklistów w jeansach motocyklowych. Są wygodne, niektóre przewiewne i niektóre wyglądają naprawdę cool. Większość z nich posiada materiał przeciw rozdarciu, niektóre mają ochraniacze różnej jakości ale to co jest ważne to położenie ochraniacza we właściwym miejscu.

Dlaczego pozycja  ochraniaczy ma znaczenie?

W większości przypadków jeansy motocyklowe posiadają ochraniacze w kieszeni w wierzchniej warstwie i właśnie to jest ich główny problem. Żeby jeansy były na motocyklu wygodne i przewiewne muszą być luźne. Kiedy są luźne, luźne będą i ochraniacze. W ten sposób nie spełniają swojej funkcji, gdyż mogą się przesunąć wokół kolana.

Drugi problem każdy motocyklista zna. Przy zajęciu pozycji na motocyklu jeansy przesuną się na wysokości kolana do góry a co za tym idzie ochraniacz umieszczony w kieszeni również. W ten sposób ochraniacz przesuwa się w kierunku uda i znowu nie spełnia swojej funkcji (na udo się przecież z motocykla nie spada...)

4SR wymyśliło i opatentowało proste, mądre i najbardziej funkcjonalne rozwiązanie do mocowania ochraniacza na kolanach i piszczelach motocyklisty. System posiada wewnątrz nogawki drugą elastyczną nogawkę, która po pierwsze trzyma ochraniacz w pożądanej pozycji a po drugie jest niezależna od wierzchniego materiału jeans. Cały czas zatem macie ochraniacz we właściwej pozycji jak np. w kombinezonie a do tego możecie korzystać z luźnych jeansów.

Dlaczego ten system jest tak ważny?

Badania australijskiego Urzędu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wykazały, że w 81% upadków na motocyklu dochodzi do uszkodzeń kolan i piszczeli. Jest to więcej niż uszkodzenia głowy (68%). Logika jest prosta. Przy upadku na motocyklu pierwszy kontakt z asfaltem mają zazwyczaj nogi (w szczególności kolana).

Zwykłe jeansy a jeansy motocyklowe 4SR

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który szczegółowo ukazuje zachowanie się ochraniaczy w zwykłych jeansach motocyklowych oraz w tych od 4SR:

Zobacz pełną kolekcję jeansów motocyklowych 4SR

Zdję™cia

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę