tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 100 000 z za jazd bez uprawnie. Taka kara dla polskiego celebryty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

100 000 z za jazd bez uprawnie. Taka kara dla polskiego celebryty

Autor: Andrzej Sitek 2022.09.21, 11:03 1 Drukuj

Jazda bez uprawnień może być kosztowna. Piotr Kraśko został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za prowadzenie pojazdu bez ważnego prawa jazdy.

Ale ta sprawa ma bardzo długą historię, bo znany dziennikarz tracił prawo jazdy kolejno w 2009 i  2014 roku za przekroczenie limitu punktów. Za drugim razem nie zdał egzaminu, co jest wymagane przez prawo. Oblanie testu doprowadziło w 2015 roku do prawomocnej utraty uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

NAS Analytics TAG

Minął rok i w sierpniu 2016 roku dziennikarz znowu wpadł podczas rutynowej kontroli w miejscowości Myszyniec. W tym czasie Krasko nie miał prawa jazdy od dwóch lat, a mimo to dalej siadał za kółko.

Co było dalej? W kwietniu 2021 roku Piotr Kraśko został, a jakże, zatrzymany przez patrol policji. Swoją drogą gwiazdor TV ma wyjątkowego pecha albo bardzo ciężką nogę. Ponieważ okazało się, że dziennikarz nie ma ważnego prawa jazdy, został skazany w trybie nakazowym na 7,5 tys. zł grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez rok. Prezenter wyraził skruchę, zapłacił i jak tłumaczył w mediach, w ciągu miesiąca zdał egzamin, odzyskał prawo jazdy i dołożył jeszcze B+E.  

Ale to wcale nie oznaczało końca jego kłopotów, bo wisiała nad nim sprawa z sierpnia 2016 roku, w przebiegu której został oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

W ostatni wtorek wreszcie zapadł wyrok kończący tę batalię. Podczas posiedzenia Sądu Rejonowego w Ostrołęce dziennikarz został uznany za winnego. Prokuratura wnioskowała o skazanie dziennikarza bez rozprawy i nałożenie kary "grzywy w wysokości 200 stawek dziennych po 500 zł, czyli łącznie 100 tys. zł". Kwota została podobno uzgodniona z oskarżonym. Finalnie Kraśko musi zatem zapłacić powyższą sumę i dodatkowo poniesie koszty postępowania sądowego.

Czy 100 tys. zł to dużo? Pytanie powinno brzmieć inaczej. Czy 100 tys. zł to dużo dla Piotra Kraśko? Gdy w grudniu zeszłego media ujawniły, że dziennikarz prowadził pojazdy mechaniczne bez uprawnień przez łącznie sześć lat,  fala krytyki zmiotła prezentera "Faktów" z wizji. Teraz Kraśko został jeszcze pognębiony zasądzoną karą finansową. Tymczasem  na Instagramie opublikował wpis, w którym przeprasza i prosi widzów, by nie tracili do niego zaufania. Ale panie Piotrze, sześć lat jazdy na wariata?  

Swoją drogą, w 2011 roku Kraśko kupił sobie na 40 urodziny motocykl marki Harley-Davidson, którym zresztą dość szybko się znudził. Ciekawe czy miał wówczas prawko, czy chwilowo cierpiał na jego brak?

   

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr