tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Desalle i Herling najlepsi podczas Grand Prix Niemiec

Desalle i Herling najlepsi podczas Grand Prix Niemiec

Autor: Reklama 2014.06.24, 14:09 Drukuj

Teutschenthal, Niemcy, 23 czerwca - Podczas jedenastej rundy FIM Motocross World Championship odbywającej się w Niemczech najlepszy w kategorii MXGP był Clement Desalle, który wyprzedził swojego najgroźniejszego rywala Antonio Cairoliego. Włoch zdołał finiszować dopiero na piątej pozycji. Słaby występ Cairoliego spowodowany był problemami żołądkowymi, z którymi Włoch zmagał się przez cały weekend. Drugi na mecie wyścigu był Max Nagl, a trzeci Jeremy Van Horebeek.

W klasie MX2 bezkonkurencyjny okazał się Mistrz Świata Jeffrey Herlings, który wyprzedził Tima Gajsera, dla którego było to drugie podium w karierze. Trzecie miejsce zajął Jordi Tixier. O pechu może mówić Arnaud Tonus, który jadąc na drugiej pozycji uległ groźnemu wypadkowi, w wyniku którego zwichnął bark i na krótki czas stracił przytomność.

Większość zawodników klasy MXGP i MX2 zdecydowała się na użycie opon Pirelli Scorpion MX MidSoft 32 Mud, które idealnie sprawdzały się na torze w czasie wyścigu. Dwunasta runda FIM Motocross World Championship odbędzie się 6 lipca w Uddevalla w Szwecji.