tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Od wtedy, gdy hamulec jest hydrauliczny i... - Odpowiedz na komentarz NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Odpowiedz na komentarz:

Autor: Jacek 16.10.2012 03:47

Od wtedy, gdy hamulec jest hydrauliczny i ciśnienie płynu jest wprost proporcjonalne do siły nacisku na klocki. Jeśli masz stalowy oplot, ciśnienie płynu jest większe (nie nadyma układu hamulcowego i nie zwiększa objętości całego układu, nie pompuje gumowego przewodu). Jeśli oplot jest stalowy, wciśnięcie klamki nie powoduje rozdęcia przewodu gumowego tylko przenosi się wprost na klocki. Zwiększa to siłę hamowania. W praktyce, jeśli masz motocykl uliczny (ścig), w efekcie jednym palcem blokujesz koło. Jeśli masz enduro, czasami nie jest to tak pożądane, ponieważ w terenie "ostry" hamulec powoduje blokowanie koła gdy tego nie chcesz. Jeśli masz duże enduro, lepszy jest zwykły oplot (a nie stalowy) gdyż w efekcie dozowanie siły hamowania jest bardziej płynne.

Dodaj odpowiedź

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę