tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zamiast badań technicznych pieczątka i łapówka. Diagności z Wrocławia nawet nie widzieli pojazdów. Zatrzymała ich policja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zamiast badań technicznych pieczątka i łapówka. Diagności z Wrocławia nawet nie widzieli pojazdów. Zatrzymała ich policja

Autor: Andrzej Sitek 2023.12.07, 12:19 1 Drukuj

Wydział do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu ujawnił wyniki prowadzonego przez kilka miesięcy śledztwa. Chodzi o dwie stacje diagnostyczne na terenie miasta, w których doszło do poważnych nadużyć.

Dolnośląscy policjanci przez kilka miesięcy śledzili poczynania pracowników dwóch stacji diagnostycznych z powiatu wrocławskiego. Okazało się, że część pojazdów nie przechodziła żadnych badań, a mimo to właściciele aut dostawali pieczątki do dowodów rejestracyjnych.

NAS Analytics TAG

Samochody nie dojeżdżały nawet do stacji. Zaufanym klientom wystawiano potwierdzenie badania z wynikiem pozytywnym za odpowiednią gratyfikację pieniężną.

"W toku realizacji tej sprawy, nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby, w tym dwóch właścicieli stacji diagnostycznej oraz dwóch diagnostów w wieku 39 i 58 lat, którzy w zamian za łapówki poświadczali nieprawdę w dowodach rejestracyjnych" - wyjaśnia podkomisarz Przemysław Ratajczyk z sekcji prasowej KWP we Wrocławiu.

 "Auta, które badali zatrzymani, nawet nie wjeżdżały do stacji kontroli. Na ich biurka trafiały jedynie dowody rejestracyjne, które były podbijane na kolejny rok i potwierdzały sprawność techniczną pojazdów. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt dowodów rejestracyjnych i pozwoleń czasowych pojazdów, które czekały na podbicie, a także zaświadczenia o przeprowadzonych przeglądach technicznych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli ponadto blisko 34 tysiące złotych w gotówce" - dodaje Ratajczyk.

Sprawa jest rozwojowa i możliwe są dalsze areszty. Czterej zatrzymani mężczyźni zostali oskarżeni o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach o szczególnym znaczeniu. Kara może być bardzo surowa, bo za tego typu przestępstwa grozi nawet 10 lat odsiadki.

Aktualnie podejrzani znajdują się pod dozorem policyjnym, nie mogą również wykonywać zawodu diagnosty, a właściciele stacji musieli wstrzymać działalność związaną z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów i wydawania dokumentów.  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę