tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wystawa "Anatomia prędkości" w muzeum Ducati
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wystawa "Anatomia prędkości" w muzeum Ducati

Autor: Janusz Bębenek 2019.05.31, 09:26 Drukuj

Jeśli w najbliższych miesiącach wybieracie się do Włoch, muzeum Ducati w Borgo Panigale przygotowało atrakcję, wobec której nie można przejść obojętnie. Czasowa wystawa "Anatomia prędkości" pokazuje, w jaki sposób inżynierowie włoskiej firmy walczą o kolejne ułamki sekund.

Wystawa Anatomia predkosci

NAS Analytics TAG

Podstawowym zagadnieniem poruszanym na wystawie jest aerodynamika, rozumiana jako główny składnik wydajności. Pokazano ścieżkę rozwoju tej dziedziny w biurach projektowych Ducati - jej początki, kolejne pomysły, badania, a także eksperymenty wyścigowe. Ekspozycję ożywiają zdjęcia, filmy, panele informacyjne i projekcje. Można tu również zobaczyć dwie owiewki, używane przez fabryczny zespół Ducati w MotoGP w sezonach 2015 i 2017 oraz kompletny motocykl GP16.

Źródłem wiedzy technicznej, użytej do stworzenia wystawy, jest ekipa Ducati Corse, której szef, Gigi Dall’Igna uroczyście przeciął wstęgę na jej otwarciu. Towarzyszył mu prezes Ducati, Claudio Domenicali, zawodnicy i kierowcy testowi: Andrea Dovizioso, Danilo Petrucci, Michele Pirlo i Alessandro Valia, a także Edoardo Lenoci, kierownik ds. rozwoju aerodynamiki Ducati.

Wystawa "Anatomia prędkości" będzie otwarta dla publiczności w dniach 30 maja - 8 października 2019. Można ją zwiedzać w ramach jednego biletu do muzeum Ducati.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę