tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wideorejestrator do motocykla. Dlaczego warto go mieć?

Wideorejestrator do motocykla. Dlaczego warto go mieć?

Autor: Artykuł sponsorowany 2019.12.04, 13:04 Drukuj

Wideorejestratory do motocykla to nowość, która nieśmiało wkracza na rynek. Tymczasem urządzenie to w świecie samochodów zdążyło już zrobić zawrotną karierę. Dlaczego właściwie warto używać wideorejestratora w motocyklu?

Każdego dnia my, motocykliści zmagamy się z mnóstwem trudności, które nieznane są kierowcom samochodów. Przede wszystkim, jako niechronieni uczestnicy ruchu, musimy przewidywać działania innych kierowców. Chwila nieuwagi lub zbytnie zaufanie może doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Niebezpieczne sytuacje i te widoki

W chwili zagrożenia dobrze mieć całą sytuację dobrze udokumentowaną. Wideorejestrator do motocykla pozwala nagrać dokładny przebieg zdarzenia zarówno dla policji, jak i ubezpieczyciela, czy potrzeb ewentualnego postępowania sądowego. Najlepiej, by urządzenie posiadało GPS oraz możliwość zapisu obrazu także w nocy.

Kolejnym argumentem za posiadaniem wideorejestratora w motocyklu jest możliwość bezspornego udokumentowania braku popełnionego wykroczenia. O co chodzi? Niejednokrotnie zdarza się, że policja próbuje nam wlepić mandat za wykroczenie, którego faktycznie nie popełniliśmy. Twardy dowód w postaci nagrania z wideorejestratora niejednemu kierowcy samochodu pozwolił zaoszczędzić kilkaset złotych.

Nie sposób też nie wspomnieć o możliwości nagrania przebiegu pięknej drogi! Ujęcia z przejazdu Szosą Transfogaraską czy drogą Grossglockner świetnie sprawdzą się w montażu filmowej pamiątki z naszych motocyklowych wojaży. 

Do wyżej opisanych celów wideorejestrator nadaje się dużo lepiej niż kamera sportowa, której wady powszechnie znamy. Przede wszystkim, wideorejestrator pozwoli na ciągłe (z nadpisywaniem) nagrywanie bez ryzyka utraty zasilania i konieczności ładowania baterii. Należy też wspomnieć o względach estetyki i aerodynamiki.

przycisk mio

Jaki wideorejestrator motocyklowy wybrać?

Choć wybór wideorejestratorów motocyklowych jest nieduży, dostępne urządzenia są bardzo zaawansowane technologicznie. Zdecydowanym liderem rynku jest tutaj zestaw Mio MiVue M760D, w skład którego wchodzą dwie wodoodporne (IP67) kamery (przód i tył), urządzenie główne oraz pilot z funkcją szybkiego zapisu zdarzenia.

Ważną cechą wideorejestratora motocyklowego Mio MiVue M760D jest matryca Sony Premium z technologią Sony STARVIS CMOS zaprojektowaną do nagrań nocnych. Technologia ta, wraz z jasnością optyki na poziomie 1.6,  zapewnia wysokiej jakości kontrast i bogatą kolorystykę nawet przy słabym oświetleniu. Dzięki temu w spornej sytuacji nie będzie wątpliwości co zaszło na miejscu zdarzenia.

Kamery rejestrują obraz w rozdzielczości Full HD 1080p przy 30 klatkach na sekundę, przy rzeczywistym kącie widzenia 130°, w technologii H.264. Oznacza to, że nagrania nie zajmują zbyt wiele miejsca na karcie pamięci, a jednocześnie zapewniają odpowiednio wysoką jakość.

Wideorejestrator do motocykla - ile to kosztuje?

Wbudowany moduł GPS zapewnia precyzyjną geolokalizację nagrania, co umożliwia dokładne powiązanie go z konkretną godziną i miejscem jego wykonania. Może to mieć kluczowe znaczenie w przypadku zarejestrowanych wykroczeń, kiedy zajdzie potrzeba udowodnienia swojej niewinności.

Mio MiVue M760D łączy się po WiFi ze smartfonem, co pozwala nie tylko pobierać czy odtwarzać filmy za pomocą aplikacji MiVue Pro, ale także dzielić się nimi ze znajomymi lub prowadzić transmisję na żywo z pokonywanej trasy.

No dobrze, ale ile to kosztuje? Mio MiVue M760D z kartą 32 GB to wydatek 1699 zł. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę, że wysokiej jakości obraz pozwoli udowodnić wiele przewinień innych kierowców, pomóc w odzyskaniu odszkodowania i ustrzec się przed niejednym mandatem, cena nie wydaje się wygórowana.

Zdję™cia
NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    na górę