tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tor, na ktrym swoje pierwsze kroki stawia m.in. Robert Kubica, zosta odbudowany za 31 mln z. Kiedy otwarcie?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tor, na ktrym swoje pierwsze kroki stawia m.in. Robert Kubica, zosta odbudowany za 31 mln z. Kiedy otwarcie?

Autor: Andrzej Sitek 2024.06.10, 13:48 Drukuj

W styczniu 2025 roku Biłgoraj zyska nowoczesny tor kartingowy, który ma przyciągnąć miłośników sportów motorowych z całej Polski.

Jak informuje Starostwo Powiatowe, prace inwestycyjne na autodromie przebiegają zgodnie z planem, co daje nadzieję na terminowe zakończenie budowy. Jest to jedna z największych i najbardziej kosztownych inwestycji prowadzonych przez powiat biłgorajski w ostatnich latach. Jej celem jest nie tylko rozwój infrastruktury sportowej, ale także promocja miasta i całego regionu jako atrakcyjnego miejsca dla fanów sportów motorowych.

NAS Analytics TAG

Nowy tor kartingowy o światowej klasie licencji A oraz nowoczesny padok mają stać się ważnym punktem na mapie motoryzacyjnej Polski. Pierwszy etap prac rozpoczął się 26 października 2023 roku, a zakończenie przewidziane jest na styczeń 2025 roku. Koszt całej inwestycji to niemal 31 milionów złotych. Dla regionu oraz społeczności motocyklistów jest to niezwykle ważne przedsięwzięcie.

Nowoczesny tor kartingowy ma potencjał, aby stać się centrum sportów motorowych, przyciągając zarówno amatorów, jak i profesjonalnych zawodników. Dzięki tej inwestycji Biłgoraj będzie popularnym miejscem spotkań i zawodów motoryzacyjnych, co dodatkowo przyczyni się do rozwoju lokalnej gospodarki i turystyki.

Warto przypomnieć, że pierwsze informacje o rewitalizacji toru w Biłgoraju pojawiły się już dwa lata temu. O obiekt walczyło starostwo, a przyklasnęli mu mieszkańcy, którzy wbrew panującym trendom nie zamierzają narzekać na hałas, choć nie wszystkie dyscypliny sportów motorowych są mile widziane.

Historię drogi do modernizacji toru w Biłgoraju szczegółowo śledzi Dziennik Wschodni, który w czerwcu 2022 roku poinformował, że tamtejsze starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na I etap modernizacji obiektu. Wstępnie zakładany budżet wynosił 26 mln zł, z czego 15 mln miało pochodzić z Polskiego Ładu, a reszta z funduszy samorządu lub od inwestorów.

Nowy tor umożliwi organizowanie zawody kartingowych, samochodowych i motocyklowych, a także szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy. W planach znalazły się trybuny na 500 osób, centrum dowodzenia, park maszyn i strefa serwisowa. Na miejscu powstanie nowy plac egzaminacyjny dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i wały ziemne redukujące hałas.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr