tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rins i Espargaro zostają w swoich ekipach - nowe umowy podpisane!

Rins i Espargaro zostają w swoich ekipach - nowe umowy podpisane!

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.18, 16:53 Drukuj

Przy okazji nadchodzącego GP Francji dwie ekipy ogłosiły przedłużenie kontraktów ze swoimi zawodnikami na lata 2019 i 2020. Aleix Espargaro będzie jeździł w zespole Aprilii przez kolejne dwa lata, a Alex Rins, mimo ciężkiego początku tego sezonu, wciąż pozostanie kierowcą Suzuki Ecstar.

Do tej pory Aprilia odnosiła wyścigowe sukcesy głównie w niższych klasach pojemnościowych, a także w cyklu World Superbike. W królewskiej klasie MotoGP wciąż ma niestety pod górkę, ale konsekwentnie robi swoje. Zarząd teamu Aprilia Gresini, mimo niezbyt dobrego sezonu 2017, który upłynął pod znakiem aż ośmiu nie ukończonych wyścigów, a także słabego początku obecnego (nie ukończone dwa z czterech), postawił na kontynuację prac w dotychczasowym składzie. Głównym kierowcą na sezony 2019-20 ponownie ogłoszono Aleixa Espargaro.

Z kolei skład ekipy Ecstar Suzuki na kolejne sezony był do tej pory przedmiotem wielu plotek i spekulacji. Zespół ten w ostatnim czasie bardzo dobrze sobie radzi i wielu komentatorów przewidywało rychłe pojawienie się w nim wielkich nazwisk, które zastąpią Andreę Iannone i Alexa Rinsa. Tymczasem obaj panowie regularnie zajmują miejsca na podium i teraz wiemy już, że przynajmniej Rins, tegoroczny "król gleby" (3 upadki w 4 wyścigach), będzie jeździł dla Suzuki przez kolejne dwa lata. Widać trzecie miejsce w GP Argentyny przekonało jednak władze teamu, co do potencjału hiszpańskiego zawodnika.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę